bugün

ön bilgi: "insan" dedim çünkü kadın da kokar erkek de kokar. kimseye bok atmaya gerek yok.

Özellikle hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği şu günlerde toplu taşıma araçlarında ve kapalı mekanlarda insanın yaşama isteğini elinden alan, sürekli bir kokulu selpak taşımasına sebep olan, çevreye verdiği rahatsızlığın hiç ama hiç farkında olmayan bünyedir. çünkü kendi kokuları kendilerine gelmemektedir.

efendim geçti artık o pazar banyoları. artık teknoloji bize hizmet ediyor. her gün duş almak ne kadar zor olabilir ki? emin ol 3-4 dk de bütün kötü kokuya sebep olan bakterilerden arındırabilirsin vücudunu. artık etrafına yaklaşılamayan insanlar olmaktan çıkarsınız.

"temiz olmak yeterli" deyip koltukaltı kullanmayanlar var. kullanınız çünkü her ne kadar temiz olsanız da terlediğiniz zaman, terli bölge bakteri oluşumuna çok elverişlidir ve kötü kokuya sebep olan bakteriler üretir. ancak sıvı şekilde olan rexona koltukaltılar bunu engellemektedir. 24 saat yazıyor ama ben inanmıyorum. en azındna her dışarı çıkışınızda sürün işte.

Eğer ki diyenler varsa, "kimse yaklaşamıyor bana, bütün kaldırımımlar benim, dünya benim vs" o zaman o bütün kaldırımların taşları tek tek... neyden bahsediyorduk ha evet temizlikten. temizliğimize dikkat edelim, çünkü çok zor değil.

bugün 10 dk otobüs yolculuğu yaptım ama nasıl yaptım hatırlamıyorum. açtığımda gözlerimi hastanede olmaktan korktum. nitekim o ekşi ter kokusu.. öhüm öhüm ne diyorduk temiz olalım arkadaşlar, çevreyi rahatsız etmeyelim.
bunların bir de teke gibi kokan versiyonları vardır ki gördüğünüz yerde arkanıza bakmadan kaçmanız tavsiye edilir. hayır yani insan kendi kokusunu fark edemez mi? yoksa işlerine mi gelmiyor temizlenmek anlamadım gitti.