bugün

aranılan kişinin sabredemeyip en sonunda arayan kişinin yüzüne kapamasını sağlayacak eylem.*

-alo..
+alo buyrun.
-merhaba.
+merhaba.kiminle görüşüyorum?
-beni tanımadın mı?
+hayır.
-nasıl tanımazsın.
+ee tanıyamadım işte.
-sesimden de mi çıkaramadın.
+hayır.

-babanlar evdeler mi?
+iyi de siz kimsiniz? *
çatttt......*
yanlış numara çevirip ısrarla sen kimsin diye direten çeşitleri de vardır.
- hasanı versene
- yanlış arıyorsun sanırım
- sen kimsin
- ne yapacaksın beni yanlış işte
- kimsin sen hasan nerde..?
- !!!
bir de hem arayıp kimsin diye sorunca sen kimsin şeklinde cevap verenler vardır ki, bunlara ne yapsanız müstehaktır.
birde bunların işyerini arayıp kendini tanıtmayanları vardır. konuşmanın gidişinden kim olduğu tanınsa bile sonradan 'siz kimdiniz' diyerek karşı taraf bozulmalıdır.
özellikle şirketlerde insanı sinir eden bir durumdur karşı atarf sizi arar görüşmek istediğini söyler fakat benim adım şudur sizi şu firmadan arıyorum görevimde budur demez ,ömür törpüsüdür.
+ merhabayın
- merhaba
- kimi aramıştınız
+ aaa tanıyamadın, hele bak hanım ra tanımamış beni
- kimsin uzatmada söle kim olduğunu
+ aşk olsun y.ğenim, tanımazmı insan amcasını yaw
önce hönk olunur, zira iki amcada yıllar evvel vefat etmiştir. durum anlaşılır. muhtemelen yüzyılda bir gördüğüm ve yaşça benden çok büyük olan amcaçocuklarından biri babmı aramaktadır ama durum ısrarla tarafımdan öfkeyle karşılanmıştır bi kere
-ulan uzatma kim olduğunu söle
+ y.ğenim niyse sen bubanı ver hele
- ..iktir ulan. sana baba maba yok önce adam gibi kim olduğunu söle sonra veririm ben sana babayı
+ yiğenim
- çat...
telefon suratına kapatılır. telefon tekrar çalar ve amcası ile görüşür
türk insanının yüzde doksanının sesten karakter tahlili yapmasını gerektiren abidik durumdur. arayan kişi hasta ve sesinde problem oluşmuşsa karşıtarafın kendisini tanımaması durumunda küfür ederek kendini tanıtma yöntemini kullanmasıyla sonuçlanır.
sadece telefon işletmelerinde kendisini tanıtma gereği hisseder benim insanım.

sapık - iyi günler efendim biz ptt den arıyoruz
iyi niyetli ev ahalisi- buyrun

s- almanyadan getirmiş olduğumuz bir aletle telefon sistemlerimizi kontrol ediyoruz. lütfen telefona üflermisiniz??
i- üfffffffffffffff

s- ohhh taşaklarım serinledi....
arayan kişi sizin küçüklüğünüzü bilen ve kim olduğunu söylemeyen dengesiz biri ise iyice sinir bozan durumdur.

-efendim.
+naber lan kerata.
-kimsiniz?
+ulenn ben senin küçüklüğünü bilirim şimdi tanımıyorsun dimi.
-tanıyamadım isminiz nedir?
+bi de kibar eşşoğleşşek. *
-üff kimsin sen ya.
+ulen sus okul nasıl cevap ver.
-sanane lan sanane.
+dıt dıt dıt. telefon kapanır.
sonucunda "kimsiniz?" sorusuna maruz kalacak kişidir ayrıca.
güncel Önemli Başlıklar