bugün

yavşak ve dolandırıcı, hilekar ve açgözlü esnafın hak ettiği cevabı bulduğu reklamdır. evet. hıh!
Ulan bi laptopı yapamadılar yok şarjı bozuldu idareten şunu kullanın falan hala müşteri memnuniyeti diyorlar.
ulan sanki kendileri çok süper hizmet veriyorlar.
gider mahalle dükkanından alırım daha iyi.
ironiktir. Hangisi daha kötü bilemedim ki!
Reklam, "sayemizde satış nedir, ürün çeşitliliği nedir, görüyorsunuz sayın şaşkın bayanlar; bize şükredin" der.
"Aferin bize" der...

Ama biz hiçbir zaman üzerinde yemek yenilen bir televizyon almamışızdır...
Büyük bir şirket her malı bir pazarlama stratejisi ile yine satmanın yolunu bulur bulmasına da; küçük esnafsanız küçü-cük çiziğe bile iskonto yapmak zorundasınızdır -"vesaire," "vesaire"...
gerçekleri söyleyen reklamdır.
maalesef ki yokolmaya başlayan esnafımız müşteriyi en iyi nasıl yolarım ın kaygısına düşmüştür.
reklamdaki gibi şerefsizler çoktur. teknosa ise hizmette kraldır. ucuz,kaliteli , garantili , vs ara sıra çıkan ufak pürüzleri yazmayın boşuna.
esnafta %90 dolandırıcılık, hile hurda varsa teknosa da %98 işler temiz yürür.

kendi esnafım beni düdüklemeye çalışacak ve ben "kendi esnafım" diye onu mu seçicem yoksa kapitalist olan ama beni düşünen, keseme çok daha uygun olan teknosayımı seçicem?

kapitalist se kapitalist arkataşım gidip kendimi esnafa düdükletince sosyalist olunuyorsa ben o sosyalizmin...
kendileri de çağdaş mafyadır o zaman.. reklam da harç senet mafyası vardı. kendileri de evi sattırmak için devleti kullanır(gerçi hapis vardı aam kredi akrtı alırken ev ipotekli ise başka) olay bu, ne yani taksitle verince borcu geri almıyor mu?.. göz boyama bunlar, kanma sakın..
Klasik türk kafasından çıkmış fikirdir.Nedir bu tür fikirler: bir şeyi iyi göstereceksen diğerlerini kötü göstereceksin. (bkz: siyaset) (bkz: spor) (bkz: müzik)
güleryüzlü üstü açık dolandırıcılık.
bütün küçük esnafları aynı kefeye koyan reklamdır.

kimi küçük esnaf var siker, kimisi de var hatalı ürünü değiştirmek için seni bir ay oyalamaz, tak götürdüğün anda değiştiriverir çünkü hesap verecek üstü yok.

kimi tekno markette sikiverir, hatalı ürünü geri götürdüğünde de her şey tak tak olmaz, aldığına pişman ederler adamı, haftalarca aylarca süründürürler yani mal hatalı olsa bile 'sen gelme ulan ayı' demeye getirirler, kullan ya da yenisini al demeye getirirler.

yani küçük esnaf candır ama hepsi değil.
bir ürünün fiyatının aynı il içerisinde ve hatta bütün illerde aynı fiyatla satıldığını ve ürün fiyatlarını da mağazaya gelmeden internet üzerinden öğrenebileceğimizi de eklemeleri gereken reklamdır.

haa fiyat açısından piyasa ortalamasının üstünde satıyor mu, satıyor. fakat indirime girmediği sürece sana, bana, herkese aynı fiyat ile satıyorsa bu olumlu bir şeydir. eskiden neydi öyle ne kadar pazarlık yaparsan o kadar düşük fiyat. satıcının da yüksek fiyat söylemesi de ayrı bir olay.