bugün

herkesle iyi geçinen tip.
Cahil özgüveninden çok korkuyorum.
Başkasının aklıyla hareket eden, kendi fikri ve duruşu olmayan insanlar tehlikelidir.
Üstlerine konuşmaya bile gerek yok.

He, peki nasıl anlayacağız biz bu insanların kötü olduklarını da ona göre hareket edeceğiz derseniz.. birincisi hiç kimseye güvenmeyin. Yapacağınız en güzel şey bu olur bu konu hakkında. ikinci olarak da, iyi biri olun. insanların hayatlarını kötü anlamda etkileyecek kadar içten pazarlıklı olmayın. Böylece hem siz mutlu olursunuz hem de karşınızdakini memnun edersiniz.
size gelip sürekli dedikodu yapan tipler.

tehlikelidirler çünkü aynı şekilde başkalarına da sizin dedikodunuzu yapacaktır. anlattığı dedikoduları dinlerseniz, atıyorum şöyle bir mevzu olsa:

dedikoducu piç: "ya ben bu taner'i hiç sevmiyorum yavşağın önde gideni. çok pis, leş gibi ter kokuyor hayvan." dese size, siz de: "evet ya ben de uyuz oluyorum, hakikaten kokuyor" filan deseniz sıçarsınız mesela. anında bu dediğinizi koz olarak kafasında tutar. sizi kullanmaya çalışıp, bu dediğiniz şeyi taner'e her an söyleyebilme potansiyeli ile sizin elinizi kolunuzu bağlamaya çalışır. sonra gider taner'e de sizin hakkınızda atıp tutar. aranızı bozar. bizim şirkette vardı bir kız böyle. paso patrona saydırıyor, düşüncelerine benim de katılmamı bekliyor filan. bir gün boş bulundum aq ben de patrona bir iki giydirdim. o an aha yar..ğı yedik dedim, bu şimdi bu kozu her zaman saklayacak kritik anlarda kullanacak...

ben de gittim diğer tüm çalışanları örgütledim herkesin patrona giydirmesini sağladım, böylece herkes eşit duruma geldi. kozu da g.tünde patladı tırıspının.

insan ilişkilerini şantaj-tehdit malzemesi olarak kullanan bu tipler benim en tehlikeli bulduğum tipler. dikkat edin bu tiplere.
tek tek yazmıyorum.

ortaya kolaj yapılmış zaten..

https://www.youtube.com/watch?v=XXmTQLy75L4
dost görünüp arkadan iş çeviren, kuyu kazan insanlar.
yalancı ve dedikoducu tipler.
Bencil ve egoist.