bugün

bencede yasaklanmalı.
çünkü insanları bu tür şeyler özendirir yanlış şeyler yapmaya.
beren saat'in oyunculuk serüveni biterdi.

ne garip amına koyim ya kendisi tecavüz ve ensest dizilerinde oynayarak paraları kaldırdı ama gelip sonra "özgecan aslan" olayı için üzüldüğünü söylüyor.

yemin ediyorum bak "geceleri uyuyamıyorum" diyen kişi benden bile daha iyi uyuyordur.

hiç inanmıyorum amına koyim.

sokak ortasında kavga edenleri izleyen toplumun "geceleri uyuyamıyorum" demesi hiç de sikimde olmaz.
tecavüzü engelleyici filmler faydalı olabilir. mesela sanatsal etkiyle dram şeklinde kişilerin hayatını nasıl etkilediğini gerçekçilikle anlatabilir. o an insan psikolojisini, ailenin durumunu, bu durumun toplumsal yansıma gibi durumları derinlemesine incelemeyle ortaya koyabilir. kurtlar vadisini izleyip kendini mafya sanan millet belki bu tür filmleri izleyip vicdanlı sanar.
yani tecavüz filmlerinin gerekli olduğunu düşünüyorum, bu tür sahneler gerçeklikle ve iyi bir analizle yapılmalı. yani kişilerin çektiği acılar çok iyi yansıtılmalı.
ayrıca daha da ileriye gidilip suça iten nedenleri de anlatmalı. aslında bu tür filmler faydalı olabilir.
(bkz: güneş balçıkla sıvanmaz)

Televizyonlarda eşek ördek sikmiyorlar, yengelere sulanmıyorlar ama reel hayatta bunlar gani gani oluyor beyler, uyandırayım dedim.