bugün

Bu ülke kurtarılalı çok oldu. Tayyip kaymağını yiyor.
(bkz: Neamiş)

Çok güldürüklü önerme.
hangi ülkenin ?!?!
anadolu kadınına reva görülen gündelikçilik veya kapıcılıktan okumuş başörtülü doktor mühendis öğretmen atom fizikçi bilumum ne varsa olunabileceğini göstermiştir.
en basit örnekle ablam 90 lı yıllarda başörtüsü sorunundan dolayı gidemediği üniversiteye 35 yaşından sonra üniversite sınavına girip okudu allahın izniyle bu sene sonunda öğretmenlik diplomasını alacak. çevremde bu gibi örnekler o kadar çok ki hangi birini yazayım.
tayyip erdoğanı peygamber belleyen kitle serzenişi.

türban yasağı , imam hatipler , duble yollar , axaray falan filan

tayyyibin özelliği bu zaten full tribüne oynamak. ekonomi , üretim çok da fifi.
Tüm milli servetten sanırım.
bunu söyleyenin kafasına trafo düştü.
ekonomisi iyi olmayan sanayi yatırımı yapmıyor diyenlere sormak lazım
baş örtüsü problemini çözerek eğitime katılan insan sayısını artırarak eğitim seviyesini yükseltmek ekonomiye uzun vadede iş gücü olarak dönmeyecekmi ?
duble yollar yaparak lojistik anlamda güçlendirilmiş lokasyonlarda ticari malları daha hızlı harekete geçirmek ekonomiyi güçlendirmeyecekmi ?
3.havaalanı yoğunlaşan hava trafiği ile başederek yabancı misafirlerin günübirlik ziyaretler yapmasını kolaylaştırarak ülkeyi cazibe merkezine getirmeyecekmi ? aksini soyleyen rakiplerimiz sayılabilecek çine hindistana günü birlik bi ziyaret planlasında görelim bakalım ?
turizm altyapısı sanayi olarak sayılmıyormu ?
milli tank,insansız hava aracı ve helikopter saymıyorum bile.
hangi kurtarıcı, çıkardığı yasalarla parsel parsel ülkeyi satar?

(bkz: mütekabiliyet yasası/#26846448)

kurtarıcıymış. ülkenin geldiği nokta belli zaten. işi bilmeyen adamlar işin başında olduğu için herhangi bir sektörde iş güvenliği, yeni yatırım, katma değer olabilecek bir üretim söz konusu değil.

lafa baksana; (bkz: 2 yıl bekleyelim 5g ye geçelim/#27429645)

hak, adalet, allah, kitap deyipte her sınavda kopya skandallarının olması da zaten ayrı bir dram. kendi gibi düşünmeyen herkese bu ülkenin evladı değil muamelesi yapan adamdan kurtarıcı falan olmaz. kendinize gelin. 18'inden gün almamış ergenler, işsizliği ertelemek için dükkan açar gibi üniversite açtılar. mezun olunca o kurtarıcının ülkesinde mühendis diplomasıyla garsonluk yaparken göreyim ben sizi. yıllarca çalışıp, okuyup, burslarla geçinip migros'ta kasiyer olduğunuzda göreyim ben sizi. kendinize 'olm boşuna okumuşum lan, kimse benim geleceğimi planlamamış amk' dediğinizde göreyim ben sizi.
Hayir degildir yalnizca ulkede refah cagini baslatmistir.
Bundan onceki liderlerin yeteneksiz ve koltuk sevdalisi olmalari, metro vs gibi halka yonelik atilimlarda bulunmamalari ve bu guclu gunumuzdeki partinin oylarini bunlarla toplamalari enn buyuk vesiledir.

Ayni zamanda ulkeyi acik pazara cevirdigi,
Milli olan seylerin satildigi,
Teknolojisi 0 olan bir tarim ulkesinin bilip bilmeden tarim ve hayvancikigini da yok ettigi
Ve turk gidisatindan dolayi arap peteol zenginlerinden de aldigi buyuk mevlalarla bu refahligi yasattigi
unutulmamalidir.

Belki benzin icin kuyruklar bekleniyor yag da yoktu ama kibris icin amerikaya kafa tutuyorduk be abi.
bu ülkenin tek kurtarıcısı var mustafa kemal ve silah arkadaşları. gerisi sadece konjönktürel işler yapmıştır.
iki boklu yol yapıp, sonra iki türbanlı chail üniversiteye girdi diye katkı matkı olmaz! hem her yeri, boş alanlara gökdelen dik boş alan bile bırakma sonra üçüncü havaalanından bahset, kesilen ağaçaar da cabasıdır yazık lan . evet!
çöpleri topladı diye artislik yapan adam hakkındaki bir iddia.

13 yıl önce çöpleri topladı ama 12 yıldır ağzımıza sıçıyor.
ülkeye ötenazi uygulasın. ölüm de bir kurtulustur.
tayyoş ülkeyi çöp haline getirmiştir işte gerçek olan budur.
Öyleydi bir zamanlar ..Ama bence varlığı ülkeye zarar veriyor.içerde çaldığı düdük dışarda yanlızları oynuyor,diktatörleşiyor.Bu ülke insanı salak değil tüm olayların farkında.7 Haziranda neler bilemem ama
böyle çığırından çıkanlara mutlaka dersini verir.Böyle devam ederse 2019 daki tekrar cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olsa bile 2.beş yıllığına c.hurbaşkanı olamayacak onun yerine hapsi boylayacak.
152 adayı verip kurtarıcı olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu!
bu ülke bir defa kurtuluş savaşı verdi, ikincisine gerek yok, kimsenin kurtarıcılığına ihtiyacı yok.

çalmasın yeter bize.
hakkikati söylemek lazım kendini ve 7 olmasada 6 sülalesini kurtarmıştir.
Kemalist vesayet ve askeri vesayete son verdigi icin hakli onemedir. Darısı paralelcilerin başına.
30 tl yi ben vereyim de susun artık.
tek kurtarıcı Allah'a sığınmak değil miydi?

tanımella: bir kıvırma biçimi!
(bkz: kurtarıcılara değil ilkelere inanın)
diye ne güzel demiş cigerim selo.