bugün

tavukçuluğu geliştirmek için deli dana hurafesi yeniden gündeme getirilmelidir.
uluslararası tavuk bineali yer: zurih.
şimdi türkiye temsilcisinin görüşünü alalım;
- öncelikle verimli horozlar yani günde 30 kez tavuk pompalayabilen horozlar kullanılmalı. düşünsene ayda ne eder 30*30 = 900 yumurta. dokunma bunlara 3 ay sonra 900 tavuk.yılda 900*12= 10800. valla iyi rakam. öyle değil mi hilmi? hıı?
(bkz: eğitim şart)
tavuklarla ilgiyi alakayı çoğaltmakla orantılı eylemler bütünüdür. en küçücük, minniacıcık bir örnekle, yumurtlama esnasında tavuğa özel şefkat, ilgi gösterip rahatlatmaktır. *
horozları kesmemek.
kapının önüne kümes kurmak.
tavuk çiftliği olanların, misafirlerine zırt pırt tavuk pişirmemeleri. bizim bir akraba vardı böyle, evlerine gidesim yoktu lan. ne zaman gitsek, iki bacağı havada tavuk sofrada hazırdı. boşandılar da, yemek değişti.
horozlara mesir macunu yedirmek.
kümes hayvanlarını rahat bırakmaktır. Yok efendim kümese daldı tavuğumu telef etti, yok efendim kafam güzeldi, yok efendim bari civcivlerin gözü önünde yapmasaydı. Boş işler bunlar. Hayvanların işlerini hayvanlara bırakın. Uzun lafın kısası rahat bırakın hayvancıkları ''hayvanlar''.
evlere gelen misafirlere artık kırmızı et yemekleri ikram ederken iki kere düşünüldüğü için çoktan yapılmış olan şeylerdir.
kültür tavukçuluğunda devlet hibe ve uzun vadeli faizsiz kredi olanağı sağlamalı, avrupa standartlarına uyum çerçevesinde bir komisyon kurulup , belli standartlar getirilip, üreticilere yaptırım uygulanması sağlanmalıdır.
(bkz: kürt tavuk)
http://galeri.uludagsozlu...%C4%B1-gerekenler-195673/
piliçlere bakmamak.
horozlar tahin-pekmez, cevizli bal gibi yüksek enerjili besinlerle beslenmelidir.
bili bili diye seslenirken daha otoriter olmak gerekir. ilk biliye kendinden emin bir giriş yapılıp ikinci bilide ses yükseltilmelidir.