bugün

Okulun başlayacağı güne kadar manyak gibi kitap okumak, müzik dinlemek, film izlemektir. iyidir, güzeldir. *
yakın bir tarihe kadar tatil anlayışımız; köye gidip besiye çekilmek, akabinde dsi sulama kanalına girip boğulmaktı. kredi kartıyla tatil, sudan ucuz 4 günlük venedik floransa turları sayesinde işin şekli biraz değişti. yurtdışı tatil klasiklerinden; her gidilen şehirden hard rock cafe tişörtü getirmek, sonra da kokutana kadar giymek de çok şükür demode oldu. ancak, gidilen şehrin alışveriş merkezi yerine, müzesinde bir tam gün geçirmemize daha çok var. yurtiçi tatil planlarımız ise, arkadaş çevremizden "geri kalmamak" üzerine kurulu.

+ tatilde nerdeydiniz?
- zartköy'de
+ sucuklu dondurmasını yediniz mi?
- ay yemez miyiz, her akşam ordaydık

aferin size. 9 günlük tatilde "gitmezsek yok yazarlar" listesini tamamlamak için, kan ter içinde yaldır yaldır koşturup, havalimanlarında, otogarlarda süründükten sonra "dinlendik" diyebilmek büyük bir başarı. günlük hayatta dokunan mekik, işle ev arasında geçiyor, gün masa başında tükeniyorsa; yıllık izni evde geçirmek gayet iyi bir fikir. o dört duvara "ev" diyebilmek için verdiğiniz ödediğiniz kirayı/krediyi düşünüp, tadını çıkarın.
evin tımarhaneye dönmesi durumudur.birde farklı versiyonu var
(bkz: yaz tatilini evde geçirmek)
kişinin insanlardan uzaklaşmak istemesinden de kaynaklanabilir. suçlamamak lazım.
evinizde sizinle beraber kalan kimse yoksa kazıklara geçtiğinizin göstergesidir.
ne güzel birşeymiş.tüm gün evde olmak aile ile daha çok zaman geçirmek tüm gün net başında sevilen dizileri izlemek.deniz tatili tamam iyi de bu da çok gerekliymiş.
tatili piç etmekten başka bir şey değildir.
aslında çok güzeldir fakat kavurucu sıcaklar insanı deli eder bir serinleme ve ferahlama hissi oluşursa işte o an çekilmez bir hal alır tatil.
bu sene içinde bende olacağım. 6 gün izinle bayramı birleştirdim ama istanbul içinde takılacağım. arkadaşımda aynı zamanda izin aldı ama o şehir dışına çıkamıyor. bizde günübirlik aktiviteler yapmayı planlıyoruz.
salondan odaya, odadan lavaboya..gezilecek görülecek çok yer var.
Sureli cay demlersin. Cekirdek. Televizyon. Aksama olmadi biraya donersin. Romantik yalniz adamim diyorsan biraz muzik, sarap. Okuyom ben yeaa tarzindaysa al kitabini.
Zevklidir evde tatili, tatili evde gecirmek.
en iyisi gezmeye gitmekten misafir gelmesinden hoşlanmadığım için. buzz gibi içecekler ve yeni filmler ile muhteşem bi tatile dönüşebilir.
ve bu durum facebookta instagramda tatil fotoğrafları atanları gördükçe sinir katsayısı 2 ye çıkıyor.
mecburiyetten dolayı bu sene katılım gösterdiğim etkinliktir. kulağa çok hüzünlü gelse de aslında düşünüldüğü kadar kötü değildir. örneğin evde klimayı açıp, bir yandan soğuk şeyler içip bir yandan da eğlenceli videolar izleyebilirsiniz. misal ben şu an çok eğleniyorum. yerseniz.

tatilini evde geçiren bütün dostlara selam olsun. unutmayın, yalnız değilsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=_4jvaMTmbr8
Şuan yaşadığım ve kışa kadar yaşamaya devam edeceğim durum. Herkesler çılgınlar gibi deniz,kum,güneş fotoğraflari paylaşırken ben sosyal medya kullanamaz oldum.
yıllardır vazgeçilmez kaderimdir. lisede hadi eyvallah üniversiteye geçme telaşı çalışmalar falan diyip idare ettik. Ama üniversite bitecek neredeyse halen tatiller evde geçiyor. Köy bilmem ne yok e tatile gideyim dedim bu sene dünyanın parası. boynumuzu büküp evde oturcaz mecburen.
çok rahat. bavul yapma derdi yok, bilet alma derdi yok. insanlara ve ortamlara uymak zorunda kalmak yok. mis gibi bir şey bu!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar