1. 1.
    tasalı olmanın, bir şeyi kafaya takmanın, melankoli girdaplarında dönüp durmanın insana kazandırdığı*, başkalarını küçümseme, tepeden kuşbakışı bakma hali. ki burada bahsetmeye çalıştığım durum gerçekten tasalı olupta tasası içinde mazbut yaşayanları tasalandırmasın. bir ergenlik tribi gibi bişeyden söz etmeye çalışıyorum aman ha.

bu gerçekte pek derdi olmayan ama tasası ile "ulaşılmaz"ı, "hayat dehlizlerinin karanlık pis kokulu ücralarında gezdim"i oynayan insanlar burunlarından kıl aldırmayan, teselli edene de kıllı burunlarını çeviren bir tavır içerisinde olurlar. mütemadiyen çene hafif önde, gözler kısık pencereden uzağı seyre dalarlar, tasalarını msn iletilerinden tüm dünyaya duyurmak isterler, etrafta akşamdan kalma adımlarla seyirtirler. ki hele akşamdam kalma iseler davul zurna ile ilan ederler. ulan maden bu kadar dışa vurumcusunuz, üstelik hayatın sillesini de yediniz o götün rakımı ne, bu dışa vurup vurup kendini köşeye çekmenin, sınıf kapısını çarpıp girmenin, kimsenin bilmediği algılayamadığı dertlerim var hallerinin manası ne? sanırım; ulan ben dehlizlerde gezdim siz normal insanlar ise bu dünyanın tekdüze dertleri ile meşgulsünüz düşüncesinin verdiği, yada bu tavırlarla verdirilmeye çalışıldığı ulaşılmazlıktan ulaşılma, farkedilme bekleyen bir şey olsa gerek?
    1 ... ethempertevefendi