bugün

biraz önce düşündüğüm ve bir kaç arkadaşımın da onayladığı kanı. hatta o şarkıların bir kaçını yazayım
unutmamalı
ikimizin yerine
dön bebeğim
inci tanem (sabret diye de yazanlar olabiliyor.)
gitti gideli
unut beni
selam ver
sen başkasın
hepsi senin mi ( şıkıdım )

yani aklıma gelen bunlar. yeni şarkılarda bu şarkılar gibi tat yok bence...
kesinlikle doğru bir önerme. tüm şarkılarının* harika olduğunu düşünmekle birlikte dön bebeğim'i tek geçerim. ayrıca kuzu kuzu çok yeni bir şarkı.
Inci tanem ve dön bebeğim muazzamdir.
kişiye göre değişen önerme. 90 lı yıllardaki elektronik alt yapısız albümler şarkılar bir çok kişiye daha sade anlaşılır ve doğal gelmekte. işini en iyi yapan popçumuz olan Tarkan'da maalesef insanların elektronik alt yapı ihtiyacı hissetmelerine karşın son albümlerinde daha çok kullanmıştır. Tarkan'ın her albümü değerli her şarkısı bombadır. albüm yapsada dinlesek.
90'lar türkçe popunun daha kaliteli olmasından kaynaklıdır. sadece tarkan değil kenan doğulu, emel müftüoğlu, aşkın nur yengi, burak kut ve birçok şarkıcının da o zamanki albümleri, şarkılari çok daha kaliteli ve dinlemeye değerdir. tarkan'ın şimdi yaptığı şarkılar kötü müdür? elbette değildir, ama o zamankiler ayrı bi güzeldi be sözlük.
''selam ver'' şarkısı bunun en büyük örneğidir.
muhtemelen doksanlı yılları yaşamış yazarın doğru tesbiti. Pop şarkılara ciddi bir antipati duyan biri olarak tarkanın o zamanlar cidden çok güzel şarkılar yaptığını ben de savunuyorum. Günlük tavuk gibi çabucak tüketilen pop şarkıları gibi değildi tarkanın şarkıları. Yıllar sonra da hatırladığımız güzel şarkılar yapıyordu.
Malum şarkı isimleri zaten sayılmış yukarıda. Ben de özgürlük içinde diyim bari. Hani tarkanın nil karaibrahimgil ile turkcell reklamı için yaptıkları şarkı ve albüm. Halen sözlerini hatırlayıp mırıldanıyorum.
Kuşlara yağmurlara sordum yorulma boşuna aldanma uzaklarda arama dediler... Hey gidi... Reklamcılığın bile bi tadı vardı o zamanlar.
(bkz: kış güneşi)
kır zincirleri ve seviş benimleyi unutmamak lazım tabi.