bugün

beni derin meraklara salan türktür. acaba nasıl giyiniyordur yada giyinmiyorsa neden giyinmiyordur. saçı ne renktir, g.te mi vururdu yoksa am.mı ne yer ne içerdi hangi sözlüklere takılırdı. tuttugu takım hangi takımdı, elinde okuyla geyikmi avlardı. nerden gelir nere giderdi. maçlardan sonra eline silah alıp havaya iki el ateş edermiydi. kahvehanede okey oynarken yenilince ıstakayı arkadaşının kafasına mı geçirirdi. rakı mı içerdi.
+dünyanın süper gücü çinle baş etmenin yollarını arardı.
+başka diyarları da birbirine bağlayacak bir ticari yolun mümkünatını düşünürdü.
+dedesinin çaldığı saz tek müzik eğlencesiydi.
aynı zamanda bilimsel bir merakla da merak edilesi bir kişidir (atamız).
(#7432386) bazı abartılı ve manipülatif olanları elenirse gerçekten ilgi çekici sorulardır (ne yerdi, ne içerdi, nasıl giyinirdi, nasıl vakit geçirirdi; yanıtını bilmesi gerçekten ilginç olacak sorular.).
bugün yaşasaydı akp ye oy verirdi. *
ötüken ormanında yaşayan kabilenin kurucusudur.
(bkz: adem)
hz nuh un torununun torunudur.
bunu ben söylemiyorum tarihçiler söylüyor.
ayrıca bu konu, atatürk için de araştırma konusu olmuş, hatta türklerin kökenini araştırması için meksikaya bir elçi bile göndermiştir. ki atatürk, türklerin soyunun kızılderililerden geldiğine inanmaktadır. sanırım elçinin ismi tahsin mayatepekti.
atamın ölümünden sonra bu araştırmalar sekteye uğramıştır.
atatürk son günlerini ise bu konuyla ilgili kitapları okumaya ve mayatepek in bulduğu tabletlerin çevirisini izlemeye adamıştır.
hatta iddaa ya göre türk tarih kurumu ve türk dil kurumu bu araştırmaların ardından kurulmuştur.
-evet beyler bugün neler bulduk?
+ben tekerleği buldum
*ben ateşi buldum
/ben de yazıyı buldum
-çok güzel, peki sen, şşş arkadaki?
=abi biz arkadaşla birlikteyiz
-?
+?
*?
/?
tarihe gecmis ilk turk olarak;

(bkz: teoman)
mustafa kemal Atatürk 1922′de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 130. toplantısının birinci oturumunda yaptığı konuşmada Türklerin kökeni hakkında şöyle diyordu:

Efendiler,
Bu insanlık dünyasında en az yüz milyonu aşkın nüfustan oluşan büyük bir Türk milleti vardır ve bu milletin yeryüzündeki genişliği oranında tarih alanında da bir derinliği vardır. Türk milletinin kökünün dayandığı Türk adındaki insan, insanlığın ikinci babası Nuh Aleyhisselam’ın oğlu Yafes’in oğlu olan kişidir.”