bugün

Kendi fikrimi ortaya atıyorum. Cengiz Han moğolistan'dan kalkıp geldiği vakit acaba bağdat'da yaptığı gibi Kürtlerinde geçmişini yok mu etti? Ayrıca aslı olmayan kaynaklarda Med Krallığı deniyor kürt devleti olarak. Onun dışında kürtlerin saka türklerinden geldiği ve bir türk boyu olduğu iddaları var. Yani çok karışık bir dalga...
daha fazlası için;

(bkz: kürtlerin kurduğu ilk devlet)
alamut zıyar´i devleti.
(bkz: ezi bıjık vıjıvıjık imparatorluğu)
kurduğu 20 devletten 19u yıkılmış insanların merak ettikleri devletlerdir.
Ah Şu tarih adamakıllı ogretilseydi de öğrenebilseydiniz. Kabileler bile kendi adına devlet kuruyor adını koyuyor ve tarihte yer buluyor da neden bir kürt devleti tarih kitaplarında olmuyor.
(bkz: 404 not found)
yok öyle bir şey. kıçınızdan devlet-uygarlık uydurmayın. tarih mezunuyum, kurulan bir kürt devletine rastlamadım.

ayrıca; daha elektrik faturasını ödeyemeyen bir halk nasıl devlet kurabilir anlayabilmiş değilim.
kürtlerin sahip çıktığı tek devlet medlerdir (medya devleti) onun dışında da hiç bir kürt devleti kurduklarını iddaa edemezler. ben değil tarihçiler konuşuyor.
ulusalcı-şovenist kürt düşmanı tiplerin atabileceği başlıklardan biri." ey kürtler sizin hiç tarihte devletiniz oldu mu ki bir devlet kurma hayaliyle yaşıyorsunuz, madem ki olmadı öyle ise ne diye kürt devleti istiyorsunuz." diye düşünerek,söyleyerek değil kürtleri benim gibi kürtlükle zerre alakası olmayan tipleri bile çıldırtan başlık.Yüce Türk milleti! ve ona hizmet için yaratılmış kürtler!-
tarihte kürtler, medleri ata kabul etmişlerdir. medler zerdüşt dinindendirler. önemli bir kültürleri, devlet kuracak kadar kültür birikimleri olmamıştır. kuzey iran'da üç buçuk ay süren bir kürt beyliği kurmuşlarsa da persler tarafından dağıtılmıştır.
Düşünün yıl 700 falan Türkler göktürk devletini kuruyorlar ve çinliler diyor ki siz Türkler tarihte hiç devlet kurdunuz mu?
Bunu düşünen Türklerin olup olmadığını merak ediyorum.
kürtler ayrı bir ırk değildir türklerin bir koludur. türk kelimesini küme olarak nitelendirirsek kürtler altkümedir.

alt kümeden kastım küçük görmek değildir yanlış anlaşılma olmasın.
varolduğu iddia edilen onca devletten ilaç için kürtçe "1" tane kitabe, vakfiye hatta mezar taşı bile kalmamış olması çok enteresandır.

tc yıkmıştır kesin hepsini...

(bkz: tekerleği biz bulduk diyen kürt)
quzi tenım, quna tenım, daye tenım, quzi keri gibi kısa zamanlı ufak beylikler kurulmuş fakat gerek iktisadi gerek sosyolog gerekse halkın bağımsızlığa alışık olmamasından kaynaklanan psikolojik sorunlar bu devletleri tek tek tarihe gömmüştür.
on tane köye sahip toprak ağalarının devlet içindeki devletçikleridir.
Kürtler devlet kurabilir karsi Çıkılacak bir durum soz konusu bile ama Turkiye Cumhuriyeti sınırları iÇersinde gerÇekleşmesi mümkün olmayan bir durumdur. Hayalden öteye hic bir zaman geÇemeyecek ama hayalsiz de yaşanmayacağından uzaktan izlenmesi gerekir.
70 li yılların 80 li yılların tüm gazete ve dergilerini tarayın.bir tek kürt sözcüğü bulabilecek misiniz? siz en iyisi mi bu entry me en anlaşılmaz entry oyunu kullanın.
aslında türk diye bir topluluk yoktur!. Bunlar plato kürdüdür. Platolarda taşlık alanlarda yürürken trak truk diye sesler çıkarırlarmış türk adı oradan gelir!
1. Med ipmaratorluğu
2. Lollo krallığı
3. Sophane krallığı
4. Guti devleti
5. Deysemi devleti
6. Şeddadi devleti
7. Revvadi devleti
8. Hasnavi devleti
9. Hamdani devleti
10. Gur devleti
11.Mervani devleti
12.Eyyubi devleti
13.Kürdistan krallığı
14.Kızıl Kürdistan uzeyd ( Sovyet Rusyada otonomiden bir önceki kademe) devleti
15.Ağrı kürt cumhuriyeti
16.Mahabad cumhuriyeti
17. Kürdistan federe devleti
Devlet değil devletçik.
kürtlerin hayallerinde yaşattıkları devletlerdir. (bkz: 404 not found)
(bkz: molotof beyliği)
(bkz: yengeland)
(bkz: öşek imparatorluğu)
tabi lan manyak mısın.
istemsizce haykırarak gülmeye sebep olan ifadedir.

sesli güldüm yemin ediyorum,

kürt ve devlet kurmak he.
xumerler.
bobiller.
oksmenli.