bugün

demokrasi deyince akla gelen ilk şey faşist demokrasi.
katılıyorum kendini demokrat diye tanımlayan ülkeler ya komunist yada islamcı sizin nereniz demokratik.. Führer gerçekten halkın desteiği ile gelen nadir lider ve bir dahidir.
(bkz: hayda)
benzerliği kurmaya çalışmak için fazlaca ıkınılması gereken tespit

(bkz: fazla ıkınma yırtarsın)
aptal demokrat, liboş, işbirlikçi, sorosçu, fethullahçı kardeşlerimizin ibret alması gereken hadise.

kardeşim siz değil misiniz milli irade deyip duran, siz değil misiniz ikide bir egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyen, sanki atatürk başka söz söylememiş gibi neden egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafına it gibi sarıldınız. ona bakarsan atatürk'ün daha ne sözleri var ben gösteririm burada sana.

yani ben bunları anlamıyorum, demokrasi kisvesi altında cumhuriyetimizin temel değerleriyle kavgalı, atatürk ilke ve devrimlerini içselleştirememiş insanlar egemen oldu resmen. üstelik başörtülülerin de sayısı arttı. hakikaten gidişat çok kötü. ama aptal demokratlara baksan milli irade, her şey güllük gülistanlık...
rte'nin her yaptığına "milli irade onu seçti, saygı duyun" diyen cemaatçilerin mantığına uygun düşen önerme.
tarihin en demokratik ülkesi ekonomik kalkınma için, merkezi planlama yapan bunu yaparkende toplumun her kesimin isteklerini, taleplerini tek tek soran buna göre oluşturulan planı da, halkın her kesiminin onayını almak adına tekrar adreslerine tek tek gönderen s.s.c.b ' dir.

(bkz: götten atam tutam han ülgen)
"türkiye hızla demokratikleşiyor" diyenlerin aslında neyi söylemeye çalıştıklarını bana anlatan cümledir.
abes önermedir. mesele çok oy alıp başa geçmek değil yeğen, mesele sonrasında da insan haklarına saygı duyan bir yönetim tarzı kurup, barıştan yana bir şekilde yaşamayı sağlamak. bu arada bu nazi-akp benzetmelerinden de gına gelmeye başladı; tamam akp'nin kökenleri çok demokrasiye yatkın değil ama sonuçta adamlar oyunu hoşlarına gitsin-gitmesin kurallarına göre oynuyorlar. nazi rejimi gibi meclisi feshedip toplama kampı kurmaya, savaş çıkarmaya falan çalışmıyorlar. muhalefet de bir zahmet görevini yapsın artık, darbeden medet umma devirleri bitti.

(bkz: demedi demeyin)
doğru önermedir. zira recep tayyip erdoğan 90 lı yıllarda bu millet laikliği istemezse laiklik olmaz demiyormuydu ? sürekli halk iradesi halk iradesi diyip duruyor. ona göre anayasa mahkemesi hep halkı çiğniyor ama oysaki halk seçti onları isterse anayasada şirinler ve gargamelin tanımı bile yapılabilir değil mi ? bırakın bu işleri. çoğulculuk ile çoğunluk arasındaki farkı öğrenin önce sonra halk iradesinden bahsedin.
aksine osmanlı padişahları bile daha demokratiktir. nazi almanyasının demokrasi anlayışı çoğunluğun azınlığı yoketmesi üzerine kurulmuştur. parti üyesi olmayan kim varsa yahudi, pasifist ve hatta komünist ilan edilmiş, ya faili meçhul cinayetlere kurban gitmiş, ya da sahte ihbarlar sahte mahkemelerle çalışma kamplarında ölüme terkedilmiştir. yani artık başlık sıçaçağız diye neler yazılıyor, bu kadar adam da toplandık cevap veriyoruz. *
http://t1.gstatic.com/ima...CIbATYxF89hdmhaiU_0Kb7JMg