bugün

en başta bir hukuk katliamıdır:
http://haber.sol.org.tr/k...bosaltiliyor-haberi-63813
yargı kararı verilir verilmez henüz çalışır durumda olan bir işletmedeki faaliyeti zorla durdurmak, ürünleri ve malzemeleri alıkoymak nedir? nasıl bir haydutluktur?

daha sonra ise tarih düşmanlığıdır.
bugün iktidarda olan ve sermayeyi de kendisi gibi yapan siyasal akıl, yalnızca sahte bir geçmişi muhafaza edebilir, yalnızca bir hamaset tarihini sahiplenebilir. gerisini ise inci pastanesi'ne gördükleri reva gibi, kâra çevirecektir.

ve elbette sınırsız bir sermaye diktatörlüğüdür.

o iktidarda kaldıkça çünkü, "değil yanlız toprak, değil yanlız insan emeği, değil insan kişiliği, değil yanlız vicdan, degil yanlız bilim, değil yalnız aşk, her şey, herşey kaçınılmaz olarak alınıp satılacaktır."

işletme sahibi musa ateş'in sözlerini buraya aktarmadan edemedim:
"Sabah 9.30'da geldiğimizde polis araçları dizilmişti. inkılap mı oluyor dedik. Kimse bize hiçbir şey söylemedi. Direk kamyonlarla geldiler. Kendilerinden burada süre istedik, vermediler. Sivil dikta rejimi yaşıyoruz. Burayı inci Pastanesi yapan halktır. Burada mağdur olan halktır. Eğer şerefleri varsa yattıkları yastıklarda vicdanlarını dinlesinler. Bu tarihi miras bana emanettir. Sizlere sesleniyorum; bir hatam olduysa hepinizden özür diliyorum, size teşekkür ediyorum."
(bkz: inci pastanesi boşaltılıyor).