bugün

amacı güldürmek olmasa da, söylenildiği zamandan sonra aksinin gerçekleşmesiyle tarihe geçmiş komik sözlerdir. şimdi söyleyenini hatırlamadığım, televizyon ilk icat edildiği zaman '' bunu kimse izlemez'' sözü şimdilerde komik kalıyordur. geçenlerde de gerçi baya oldu, ekşisözlükte uludağ sözlük için yazılmış yazılardan birinde: yazılacak her şey yazıldı artık bir şey kalmadı gibi bir yorum vardı.. çok gülmüştük.. *
semra özal, ''law maker'' yerine ''love maker'' demesi. sultan süleyman için demiştir. halen alay konusudur.
ich bin ein berliner.

roosevelt
"ecevit halk çocuğu, türkeş türk çocuğu da, biz orospu çocuğu muyuz?"

süleyman demirel
tansu çiller'in ağzından cıkan sozlerın neredeyse tamammıdır.
(bkz: Tansu Çiller gafları)
sosyal demokrat bir türkiye.
"copla tecavüz edilerek işkence yapılıyor" denmesine cevap olarak turgut sunalp' in "niye copla tecavüz etsinler ki, elimizde taş gibi oğlanlar var." demesidir.
"genelevleri kapatalım da millet bizi mi s.ksin"
ege bir yunan gölü değildir. ege bir türk gölü de değildir. binaenaleyh, ege bir göl de değildir. Süleyman Demirel
ananı da al get.
petrol vardı da biz mi içtik?
(süleyman demirel)
van münit.
Ege bir Türk gölü değildir, Ege bir Yunan gölü de değildir, binanaleyh Ege bir göl değildir.
sezarın hakkı sezara.
not:spartacus izledikten sonra oldu hep bunlar.
düşünüyorum, o halde hayvan değilim. (maviekran)
işsizlikten kurtulmak istiyor musunuz ? takılın peşimize.
( süleyman demirel iş isteyenlere söylemiştir. )
benim memurum işini bilir; zamanında sadece memurları güldürse de şimdi debelenen rüşvetçi memurları gören herkesi güldürmektedir.

mesut yılmaz iktidarsızdır; tansu bacımız mesut beyimizin iktidara gelemeyecek olduğu anlamını yaratmaya çalışırken.

hep siyasi gibi oluyor bunlar ama bence şu da kaçırılmamalı; efenim bıçaklanırken orada mıydınız? reha muhtar atina'dan bildirdi.
"kendimi aptal gibi hissettirmenden sıkıldım".
" kendi kendime dolu ilan ediyorum. "
halüsü... halüs... halisüs... halü... hasülüs... halisülüs...
tansu çiller.
içinde tansu çiller'den bulunan sözlerdir. bir örnek daha:
"samsun'u il yapayım mıı?"
Türkiye bir hukuk devletidir..
Biz fırıldak değiliz.

(bkz: Abdurrahman boztaş)
Ben ananın olduğu tarafa gidiyorum.
hüloğğ.
70 milyon bizi izliyor ( Esra ceyhan a dan Z ye ) 70 milyon oturmuş onları izlerdi.