bugün

sadece adini bildigin birine arkadas hatrina saf saf asikmissin gibi konusmaktir. *
Bir anlık olan duygu patlamasıdır. Gereksizdir kanımca.
çocukça bir davranıştır. uzak durun.
kendisine azıcık ilgi gösterip gülümseyen kıza aşık olan erkeğin dramıdır.
riskli bir iştir.
belki ilan-ı aşk etmezse ölecek hastalığına tutulmuştur o kişi.
Sonucu hüsrandır.
tanımadıgın biriyse tamamen dış görünüşe olan hayranlıgın ve karşılıklı ya da tek taraflı * çekimin getirdigi bi eylemdir.
samimiyetsizliktir.
elektrik almaktı, ilk görüşte aşktı klişeleriyle süslenerek yapılan saçmalık.
yanımdaki keko beni tutamazsa şarkıyla türküyle kıza aşkımı ilan edicem.

bu nasıl bir güzellik zarafet ulan.

işte ben böyle bir akşamda aşık oldum.
eğer ergen değilseniz karşınızdaki kişinin sevgilisi olabilir , nişanlı , sözlü , hatta evli dahi olabilir. ilanı aşk yerine tanışmayı istemek daha yerinde bir hareket olacaktır. zaten ilanı aşk edilen kişide böyle bir durumda sizi tanımadığı için yanlış anlayabilir ve sonuç tamamen hüsran olur.
doğruluk mu cesaret mi oyununda cesareti tercih eden oyuncunun başına gelebilecek durumdur.
Medeni cesaretten fazlasını ister mesela delilik gibi. Ayrıca sevgilisi olup olmadığını öğrenin derim yoksa yakışık almaz en azından bu kadar tanı yani.
(bkz: ilk görüşte aşk)
Risk budur. Tanisma eglenceli ve heyecanli olur.
Tanimadigin insana asik olur tanidikca seversin.
Sevgi de olursa tadindan yenmeyecek durumdur.
bir takım yerlere su yürümesi durumunun sonucudur, ister kadın ister erkek. aşk dediğin de bu zaten kimse öyle romantik zırıltılara girmesin, sevgi dersen başka, o da tanımadan olmaz.
eğlencenin bir başka türüdür.
cinsel hormonların hatsafhaya çıktığını gösteren durumdur.

yoksa tanımadığın bir insana neden ilan-ı aşk edesin ki?
argo tabiri ile cesaret hapı yutmaktır. sağlam bir özgüven ister. riske girilir, türkiyede yapılmamalıdır.
(bkz: hoşlantıdır o hoşlantı aşk olsa duramazsın)
salaklık göstergesidir.
benim içinde olamadığım topluluktur. her ne kadar piçlik gibi gözükse de cesaret gerektirir.
Tanımadığın birine aşık olmak gibi bir saçmalık olmayacağından aptalca bir davranışta bulunmaktır.
Erkeklerin.cogu karsisindaki kizin bu ilani aski karsiliksiz birakacagini dusunurler. Lakin cok yalnis dusuncedir.
En doğalıdır; Aşk tanımadığın keşfetmediğin sürece vardır. Tanıdıkça seversin zaten ya da soğursun.