bugün

o kisi babaysa eger daha cok koyar. sorunca, "napayim unutuyorum hep" cevabini alirsiniz. *
kader.
kalp kırıcıdır."yuh öküz duymadın mıı" denilemeyen durumlarda imalı şekilde sende gör demek faydalı olabilir.
eğer ki aynı ortam ıcındeki baska kisi yada kisiler hapsurunca cok yasa dıyor da sıze demıyorsa bılın kı buyuk ihtimal, sizi sallamadığını ve size yönelik hiç bir çaba harcamak istemediğini belli etmeye çalıştığı manasına gelir. * * *
halen daha güzel şeylerinin var olduğunun kanıtı.
- bi siktir git öl, bok mu var dünyada?
(bkz: sizli bizli başlık formatı)
ben de ona demeyeceğim deyip hapşırmasını bekleten bir durumdur.
sen de ona cok yasa demezsin olur biter. hepiniz koca koca adamlarsiniz, bir "cok yasa" demedi diye kusulmez, basliga tasilmaz.
gözlerin takip edilmesi gereken olumsuz durumdur. dalgınsa farketmemiştir. yüzünüze bakıyorsa, sizi sevmekle beraber gereksiz bir ayrıntı diye düşünmektedir. o sırada ayaklarınıza bakıyorsa, yaaa anladın sen...
(bkz: dost başa düşman ayağa bakar)
+ hapşuuuuuuuu
- ...
+ buğracan neden çok yaşa demiyorsun?
- neden söyleyim bir an önce geberde arkadaşına asılıyım.
+ hayvansın buğracan
- bilmukabele
+ hı!!!
tez geber demesinden iyidir.
+ happppşşuuuuuvv!
- ...
+ eee?
- ... pardon?
+ hapşırdım farkındaysan!
- ...
+ sen de gör!
- ... efendim?
+ ulan ben seni tanıyorum ve bana çok yaşa demiyorsun, pes! ne yazılır şimdi senin hakkında sözlüğe?
- beyefendi, fakat ben sizi tanımıyorum ki.
+ hah o zaman tamam! sen çok yaşa!
kişinin hapşurduktan sonra sende gör diye cevap vermeye hazırlanması hatta okadar emin olup direk sende gör diyip sonrasında susmak zorunda kaldığı an.