bugün

tanrının kendisi morgan freeman'dır.
insanların işinin gücünün olmamasının nelere sebebiyet verdiğinin göstergesidir...
zenci vampir göndermiş ya lan daha ne istiyonuz...

(bkz: allahım allahım)
gönderilen 124 bin ya da 224 bin peygamberin hepsini görmüş kişi söylemi.
(bkz: tanrıyı da ırkçılığa alet etmek) o zaman;

(bkz: tanrının şerefli bir yönetici yollamaması)
peygamberlerin sadece kuran'da ismi geçenlerden ibaret olmadığını bilmesi gereken kişi söylemidir.
kuran'da bahsedilen peygamberler içerisinde zenci yoktur diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin lütfen. ancak bu hiç zenci peygamber de olmadı demek değildir.
allah ın adaletini zerre bilmeyen peygamberleri tanımayan aslında kendisi bir numara ırkçı olan zavallı ateist zırvasıdır.
124 bin başka bi rivayete göre 224 bin peygamberin hepsini teker teker gören!!! bi ateistin -belki sırf konu açmak belki sırf gıcıkılık ve kargaşa için- açtığı bi konudur ki derindost abimin yukarıda geçtiği gibi Hz. Adem (a.s.)'ın zenci olduğu -en azından siyasi bi tene sahip olduğu- bilinmektedir.. buna ilaveten açık açık belirtilir ki bütün milletlere, kendi milletinden olan en az bir tane peygamber gönderilmiştir.. fazla söze gerek yok sanırım..
ortada kaç peygamber olduğu bile rivayetken oldu mu şimdi bu başlık be koçum. (bkz: hepimiz birimiz için)
sanki arkadaşlar dünyaya inen her peygamberin çetelesini tutmuşlar da zenci peygamber yok diyorlar.(töbe töbe töbeee)

arkadaşlar birileri olmadığını ispatlasında o zaman,
zenci peygamber olmadığını da biz görelim!

hadi bok atacaklarına ispatlasınlar, çalıştırsınlar kaynaklarını

(bkz: laf olsun başlık dolsun)
(bkz: provake amaçlı başlık)
(bkz: sözlük karmasını artırmaya yönelik başlık)
afrika'da bir totem inanışı olduğu malum; bu totem sonradan tanrılaştırılmış bir peygamber olabilir.

dip: işbu yazı tamamı ile mantık çıkarımı kapsamında yazılmıştır. dini hiçbir yanı yoktur, zira yazar dini konularda tartışmanın pozisyon teyidinden öteye gidemediğini düşündüğü için yan bir değeri yoksa dini konularda yazmak istememektedir.
(bkz: modern mantık)
(bkz: dini tartışmanın sonucunun pozisyon teyidi olması)

edit: imla
bütün fenerbahçelilerin peşinden gideceği peygamber olurdu eğer olsaydı. bi 20 milyonluk ümmet hazır yani.

(bkz: fener zenci sever)*
Tartışma da edep yahu! bilmiyorsanız yapmayın! yada büyüyün gelin, yada laflarınızın nereye gittiğine dikkat edin!

Bir arkadaşımız, 2 ayrı başlık altında benim entrylerimin ardından beni kastederek kişisel hakaret etmiş, iki tane tokat atmış!

birincisini sallamamıştım genel yorum yapmıştır diye
ikincisinde hakaretin direk şahsıma ait olduğunu anladım.

Anlatmak istediklerimi anlamayan insacıkların, benim fikirlerimi düşüncelerimi ve ifade ettiğim şeyleri anlamayacak kapasitede olmasına bişey demem.
anlayamadığı halde bide hakaret ederse, külahları değişiveririz.
Laf oyunu söz oyunu demogaji, kralınıda bilirim yaparım yani!

çoğunuz babanızın yediği havuçta vitaminken,
ben üniversitede siyaset bilimi okuyordum!

Hakaretler kişiselleşmeye başladığında ve buna moderatörler göz yumduğunda,
inançlılara ve onların değerlerine bok atıpta kendini kurufasulyeden sayanlar, adamız diye dolaşır ortalarda!

Evet herşey Allahtandır, ve Allahın izniyle olur!
Allah dilemese biz buraya yazmazdık, demekki bize müsaade var diyorlar!
bizim inançlarımızla bizi mors ettiklerini sanıyorlar!

bir hikaye anlatayım da anlayan anladı olsun yine,
--------------
müslümanın biri oturmuş çeşmeden abdest abdest alırken,
edepsizin biri gelip ensesine takk diye vurmuş.

abdest alan adam ya sabır demiş tekrar abdestine devam etmiş,

edepsiz yine şapp diye tokadı indirince abdest alan adamın ensesine,

adam dayanamamış şöyle bir sertçe bakmış şaplağı vurana,

edepsiz adam gülerek
- be hey hoca demiş, her şey allahtan değil mi? Bu 2 tokatta sana allahtan geldi demiş, sen allahtan geldiğine inanmıyormusun da döndün baktın bana? diye sormuş

abdest alan zat kafasını sallamış,
+ doğru dersin doğru dersin, o tokatlar Allahtan geldi dee
Allah o şaplağı enseme 2 kere indirirken,
hangi kendini bilmez ne iduğu belirsizi vesile etti, onu merak edipte döndüm baktım sana deyivermiş.
-------------
edebim elvermedi hikayeyi yumuşattım
(bkz: anlayan anladı anlamayanlar anlayanlara sorsun)

Eğer Moderatör bu entrymi silerse bu başlık altındaki bütün hakaret dolu ithamlarıda zırvalarıda silmek durumundadır.
(bkz: nerden biliyorsun)
(bkz: gördün mü lan)
peygamberlerin hiçbirinin vesikalık fotoğrafı olmadığından doğruluğu kesin olmayan bir önermedir. kuranda da biz zenci peygamber göndermedi diye bir sure yoktur.
demek aramızda peygamberleri gören de varmış.. bunu anlamış olduk. ayrıca tanrı değil, Allah peygamber gönderir..

bir de tüm peygamberlerin rengine bakıldığında denmiş yahu.. ben birşey demiyorum, 200bin peygamberi tek tek inceleyip, analizlerini aktarabilen insanlar var burada, kıymetlerini bilelim.

peygamberimizin dostlarından hz. bilal'in siyah bir insan olduğunu biliyoruz. hadi bunu bilmiyorsun, hiç mi çağrı filmini izlemedin yahu..
Tüm peygamberleri görmüş olmak lazim. Hepsini gördün mü de böyle bir ifade söyleyebiliyorsun?
Her kavme peygamber gönderilmiştir. Dolayısıyla siyahi peygamberler de var.
derdini, kafasını "Allah'la bozmuş, ve aklından çıkaramayan (kuvvetle muhtemel) ateist (nam-ı diğer, dinsiz) beyanı.

bir kişi var, inanmıyor. inanmıyorsa, inanmaz ve inandığı, neyse veya istediği neyse onunla meşgul olur, onun peşinden gider.

ama şu gösterişçi, "riyakar ateistler"den gına geldi artık. yani inanmadığını şöhret malzemesi yapıp gözümüze sokmaya çalışmakla bir tür zevk aldıklarını düşünüyorum.

eğer bunu bazı müslümanların kendilerine 'de' öyle davranmalarını bahane ederek, bundan cesaretle yapıyorlarsa, kınadıkları şeyi yapmak ne kendilerini yüceltir, ne de intikam, kin duyma gibi vasıflara sahip oldukları için karakterlerinin nasıl olduğunu göstermekten geri kalır.

buna "fikr-i sabit" diyoruz azizim. kafalarından bir türlü atamıyorlar ve de atamazlar, yahu hakiki manada (iddia ettikleri üzere) laik de olamıyorlar. (ateist laik). adam ateist ama "ilahiyat"tan uzaklaşamıyor.

öyle sanıyorum ki bu gibi vakalar din ile, yahut Allah ile arasında mesele olanların; ateistliği gerçekten, yani fikri, akli zeminde kabul ettiğini filan değil, tam aksi, aklen ve vicdanen Allah'ın mevcudiyeti, din vs. gibi gerçeklerin hakikati ile arasında esasında (mantık planında) bir mesele olmayıp, onlardaki bazı şeylerin "hoşuna gitmemesi" sebebiyle "yok sayma"yı "inkar" şeklinde tezahür ettirmesi halidir.
yani devamlı, "inkar ettikleri, yok saydıkları Tanrı, Allah'tan bahsetmeleri" ve onu bu gibi platformlar üzerinde dillerine dolamaları esasında "müslümanlar, yani inananlar" ile aralarında büyük meseleler olup, onlara çatma, onları kızdırma gibi saikler olması kuvvetle muhtemel.

ne demişler: dervişin fikri neyse zikri o olur.

hasıl-ı kelam, ben bunların Allah'ın varlığını gerçekten bilmediklerine filan inanmıyorum. bunların körlükleri ama oluşlarından da değil, gözlerini kapatmalarından !
Çekik gözlü peygamber var mı peki?!.. ya da Eskimo, kızılderili veyahut aborjin olan, hı?!.. sorular... Sorular...
Sadece 25 tanesini biliyoruz. 124 bin peygamber içerisinde siyahi de olabilir.
nerden biliyonuz olum lan dedirtir. peygamberlerin yüzünü mü gördünüz ya da vesikalık fotografları mı paylaşıldı da bizim haberimiz yok. komiksiniz ibneler.
Zenci peygamber olmadığı gibi türk veya çinli peygamberde yoktur. Peygamberlik yahudi ve Araplara özgü bir masaldır.
Valla nerden baksan göndermiştir sadece kutsal kitapta 27 kişi var hadi onların biri bile değil desen öncekilerden biri koyu esmerdir ten rengiyle ilgili kelime olan ayet varsa bakmak lazım sonuç ten rengi o kadar bir anlam ifade etmez.