bugün

Varlığını bilmiyoruz, yokluğunu da. Yani bilmemekten kasıt aklımızın almayacağı. Yoksa var evet.

Ama ya artık kafayı yemiş ve bu oyunu sonlandırmak istemişse?

Dünya artık ondan bağımsız? Yani hala yazılanın ve kaderin üstüne bir şeylere müdahale etmiyorsa?

Ve hiç haberimiz yokken bir anda kendini yok ederse?
(bkz: anlayan varsa anlamayanlara anlatsın)
Ölüm ölür tanrı ölmez. Tanrı ölümü öldürebilecek yegane güçtür.
Tanrı kendini öldürebilecek güçte değil mi?
Ya ansızın kendi kafasına sıkarsa?

Yoksa kendini öldürmeye gücü yetmeyecek mi?
Tanrının varlığı tanrının kendisinden üstün mü?
Tanrı sizi sığ suda boğacak amk bunlar nasıl laflar.
Boğularak ölmek en büyük hayali olan insanın sorguladığı şey.
onu bilmem de bunu söyleyen ölürse olacakları şimdiden kestirebiliyorum.

edit: onu bilmem dediğim kelime oyunudur, aç kur'anı oku orada yazar...
(bkz: kullar şok)
hiçbir olgu kendi kendini oluşturamaz ve öldüremez.
yerine tayyip adaylık koyabilir hülocular sandıkta tayyipi tanrı seçebilir .
tanrı ölürse, politikacılar dini kullanamaz hale gelecekler, insanoğlu bilimsel anlamda çok daha hızlı gelişecek.
lakin insanlar korktuklarında ya da umutsuz hissetiklerinde, ve yardımsız kaldıklarında sığınacakları bir kapı bulamayacaklar.
cehennem fikri ile korkutulmadıkları için, günümüzde din tarafından tutulan insanlar rezalet insan oluşumları olacaklar (size ''olum ben ateist olsam yemediğim bok kalmaz amk sen manyak mısın niye tutuyon kendini'' diyen gerizekalı arkadaş gibi),
ve çocuklar ''ölünce ne olacak bana'' sorusunu sordukları zaman ''sonsuza dek yok olacaksın'' cevabını alıp, yaşamın anlamsız olduğunu düşünecekler, anlayamayacaklar, ve manyağa bağlayacaklar.
kısacası, tanrı ölmesin, sadece insanlar birbirlerinin inançlarına saygılı olup kafatasçı gerizekalılara dönüşmesin.
Allah yazdığının ötesindedir, kendini yok etmek de elindedir. Buna karar kılarsa kim engel olabilir?

Kuranı inkar etmiyorum.
Hem orda buna dair bir şey yazıyor olsa bile tanrı istediği takdirde aksi bir şey yapabilir. Çünkü o tanrı. Kim ne diyebilir kim ne yapabilir?
(bkz: eksini verdim kardeş)
Tanrıyı zihinlerinde öldürmekten korkan insanların kaçındığı soru, sorgu.

Hala tanrı değil o allah düşüncesinde, tanrı kavramının bilincinden yoksun insanlar var. Ayrıca Kimsenin inancını sorgulamak kimsenin haddine değil.
pek birşeyin değişiceğine inanmıyorum.
Sanırım hala bu başlığın altına cehenneme gideceksin, tanrı değil o allah tm mı gibi şeyler yazılırdı.
(bkz: tanrı öldü)
ve yebkâ vechu rabbike zûl celâli vel ikrâm.

ancak azamet ve ikram sahibi rabbinin zâtı bâki kalacaktır.
rahman-27

mâ indekum yenfedu ve mâ indallâhi bâk, ve le necziyennellezîne saberû ecrehum bi ahseni mâ kânû ya’melûn.

sizin yanınızdaki tükenir, Allah katında olan ise kalıcıdır. Elbette sabredenlere, yapmakta olduklarının en güzeliyle mükâfatlarını vereceğiz.
nahl-96.

(bkz: şimdi dağılabilirsiniz)
tövbe estefirullah tövbe dedirten söz. dikkat çekmeye çalışıyorsan başardın ama cehennmede locayı ayırdın kanka.
Muhammed ten sonra tanrı çaylak oldu galiba hiç bir insana özel mesaj gönderemiyor.
Melekler dünyaya insin, şeytan da işi bıraksın artık. Hep beraber bi parti yapalım.

Yeter lan ne bu böyle?
insanlar birbirlerini asit kuyularına atar. Fırınlarda yakar. Kendilerini bomba olarak kullanır.insanlar tercih ve etnik kimliği yüzünden linç edilir.Biri çöp karıştırırken biri mağaza kapattırır.
Ölüm tanrı olurdu. Ve tanrılık yaratıcı vasfını yitirirdi.

insanlar hala bu denli cesur olamamaya devam ederdi. Bir kere öldürseniz ölmez ya?
Muslumanlar ohoooo, hopa şinanay şinay, aga nigi naga nigi, buhuhuşt olurlar.
(bkz: system shutdown)