bugün

var mıdır? bence vardır. illa ki tanrı ile uyuşmadığı bir nokta vardır bu insanın. neticede peygamber de bir insandır. tamam, kendisi günahsızdır. ve günaha karşı korumalıdır. fakat, insan nefsi her şeyi ister. aldanır. ve insan olmanın en büyük erdemi hATA YAPMAKTIR.
tanrı ile ters düşülen bir an olmalıdır. bir şekilde, iki düşünce her hangi bir noktada birbirine ters düşmelidir. yoksa, her şey zıttıyla değerlidir yargısı yerle bir olur.

karşıtı olmayan bir şeyin tutarlılığı ve güvenilirliği olmaz. kim bilebilir? belki de, her şey koca bir yalandan ibaret olur.
birazdan birileri din düşmanı olduğumu sanacak. olsun. belki de benim cehennemim de düşüncelerimdir. benim azabım da her şeyi düşünüp dile getirmektir. benim cehennemim de düşüncelerimden oluşan ateşle kendimi insanlara sunmamdır.

kim bilebilir?

belki tanrı!
bir ölcüde hz muhammed bunu yapmıstır. kendisi namaz pazarligi yaparken tanriyla tartismistir.

- ya muhammed insanlara söyle 10 rekat namaz kılsınlar
+ iyi de 10 rekat cok bari 1 rekat olsun ?
- valla kurtarmıyor gel 5 de anlasalim
+ tamam anlastik o zaman

gibi...
allah (cc) ile peygamberleri kesinlikle tartışmaz (böyle birşeyde yoktur zaten), her biri görevini sorgusuz sualsiz üstlenmiştir. tartışan lanetlenmiş iblistir.

not: allah demeye utanmayalım, dilimizi alıştıralım, mahşer günü bunların hepsi teker teker yüze vurulacak.
allahsızlık yapma lan lafı bu tartışmada kullanılmamalıdır.
tartışma ortamının olabilmesi için bazı konularda şüphe içinde olması gerekir kişinin. ancak peygamberler allah'ın varlığını şorgusuz sualsiz kabullenmişlerdir. öyle olmasa zaten peygamber olamazdı. o yüzden öyle bir peygamber yoktur.
fight club'da bir benzeri görülebilir.

(bkz: halüsinasyon)
(bkz: impossible is nothing)
(bkz: YUNUS)
namaz sayısı üzerine yaşanan yoğun tartışmalar vardır böyle birşey kalıbına uygun olmaktadır.