bugün

Çeşitli sebepleri vardır dünyaya bakınca milyarlarca sayılabilir. insan tanrı ya ne olursa olsun inanmak tapmak zorundadır ancak her insanın farklı bir çizgisi vardır.
evet benim o . bu ateistlikten kötü . cidden acı çekiyor insan . var bir güç diyorum bazen evet ama insanlarla oynuyor engeller çıkarıyor önlerine aç bırakıyor işsiz bırakıyor öldürüyor . gencecik bunu haketmeyen milyonlarca insan ölüyor . dünyanın peşini şanşsızlıklar bırakmıyor . insanlar asılıyor kesiliyor. bazense madem böyle tanrı yok diyorum . ben de bilmiyorum . ama nefret için haklı sebepleri olan insandır nolursa olsun bence .
sözlük yazarlarının itirafları kısmına mı yazsam diye düşündüm şimdi. evet beni tanımlayabilirsiniz bu insan türünü tanımlarken. varlığını ya da yokluğunu pek düşünmediğim tanrı eğer ki varsa nefret ettiğimi söyleyebilirim. *
dünyanın bir sınav olması ve insan iradesi yüzünden böyle kötü gören insanlar bu saçma şeyi düşünür. "yok o onu kesiyor yok o hırsızlık yaptı hadi tanrı dan nefret edek.." bura dünya, bura insanların burda iradesi ile ürün topladığı yerdir.
Çok düşünen insandır.
(bkz: olur böyle şeyler)
(bkz: yak beni tatlım)
Tanrisindan baska kimsesi olmayacak kadar yalnizdir.
tanrının da pek haz etmediği insandır.

(bkz: ateş seni çağırıyor)