bugün

deney kapsülü elinde patlayan yaratıcının insanlar konusundaki hayal kırıklığıdır. big bang'den geriye kalan ne ki? tecavüzler, ihanetler, aldatmalar, birbirini sırtından vurmalar, yalanlar, dalavereler... geriye kalan ne? koca bir hayal kırıklığı. o kadar büyük ki, tanrı'nın hayal kırıklığı bu.
eminim ama. böyle hayal etmemişti tanrı. akıl verdiği, yürek verdiği, sevgi verdiği insanların bu kadar bencil davranacağını ummamıştı. "bir hata yaptım" diyor mudur acaba şimdi? deney kapsülü elinde patladığı günden bugüne baktığında her şeyi yoketmeyi şimdi arzuluyor mudur? tahtından aşağı baktığında kendisini mutlu eden bir şeyler var mıdır hala? birileri de tanrı'nın kulluğuna yaraşır bir hayat yaşıyor mudur? yaşamaya çalışıyor mudur?

hepimiz, birer kutsal hayal kırıklığıyız! hepimiz hem de. her gün tecavüzler gerçekleşiyor. her gün iftiralar, tehditler. kanın soğuk kokusundan gezilmiyor bir çok sokakta. 21. yüzyılın şu günlerinde, hala birileri açlıktan ölüyor. birileri inançları yüzünden yargılanıyor. tanrı, her şeyi affederken birileri linç ediliyor sokaklarda. birileri, birilerini linç etmek için karanlık köşelerde bekliyor.

tüm bunlar gören tanrı üzülüyor. canı acıyor. şimdi demeyin bana, "tanrı yı bu kadar kişiselleştirme" diye. yoksa siz kişiselleştirmiyor musunuz? yoksa siz hala, tanrı'yı hep bir cezalandırıcı ve öcü olarak mı görüyorsunuz? ben görmüyorum. ve göremiyorum. inanın göremiyorum. o'nun affediciliğinden büyük günah yok. onun için kalbim rahat. siz göremiyorsanız eğer bunları, galiba 2 tanrı var.

birisi sizin inandığınız. her şeyi asıp kesen. öldüren. cezalandıran...

diğeri de benim ki.

siz biliyorsunuz özelliklerini. özellikleri: siz de olmayan her şey!
(bkz: aferim iyi dusunmussun)
(#2658869) başka hayalkırıklığı yaşayanlar da olabilir..
(bkz: yaratan ı aciz sanan aciz kul)
güncel Önemli Başlıklar