bugün

bir şahsiyete "orospu çocuğu" demenin üst versiyonu. zilyon defa duydum lan bunu. bana yarım bir orospu çocuğunun resmini çizebilir misin?

siyasetçi olsun, futbolcu olsun, şarkıcı/türkücü olsun ya da ne bileyim bir meslek erbabı olsun, herhangi bir şahsiyetten bahsettiğim zamanlarda, etrafımda bulunan bir veya daha fazla vatandaşın, bahsi geçen şahsiyete karşı olan nefretini kusma biçimi böyle oluyor. "tam bir orospu çocuğu".

misal; konu konuyu açmış, mevzu astronotlara gelmiştir. herkes konu hakkında bir şeyler zırvalarken adamımız "tak!" diye mevzuya başlar; "olm bu astronotlar var ya, tam bir orospu çocuğu. uzayın bütün trafiğini siken onlar. daha sarı yanıyor, abanıyorlar kornaya falan". *
ya da bir futbolcu; "olm o adam tam bir orospu çocuğu. her pozisyonda yere atlıyo, bi' de hakeme dik dik bakmalar falan, krampon çivisiyle çarmıha geresim geliyor ibneyi"(demin tam bir orospu çocuğuydu, şimdi ibne oldu). falan fistan.

sen bu öbeği hiç mi duymadın? nerde yaşıyon olm sen? dandik.
fokları çivili sopalarla öldüren tüm insanları kapsayan genel yargı..
bir gün ertem şener'in ağzından dökülmesini beklediğim için adamın anlattığı her maçı seyretmeme yol açan söz öbeği. en çok onun ağzına yakışacağını düşünüyorum. mesela

"cristiano ronaldoooo 25 yaşındaaa tam bir orospu çocuğuuuu!! defansımızı hallaç pamuğu gibi atıyor resmen abura koduğumun evladııa!"
"süzme bir orospu çocuğu" lafının değişik bir söylenişi.
donanımı tam sanırlar, az kitap okurlar, basit seviyesiz espiriler yaparlar, sapık düşünceleri vardır bundan rahatsız olmaz ot gibi yaşar, yaşlanınca parklarda koli keser, köfte yaparlar...
pkklılar ve şakirtler.
kısacası;

bölücüler.
yağmurlu havada kaldırımda bekliyorken diğer şeritlerin boş olmasına rağmen kaldırımın önünden olağanca hızıyla geçip sonra da dikiz aynasından bakandır...
bir porsiyon olan orospu çocuğudur. geçmişte çok yaşamıştır bunlardan, bazıları vardır ki söyledikleri yalanlar hala geçerlidir ve peşinden bir sürü insanı sürükler.
gecenin kör vakti, Uykuya dalmasına ramak kalmış uyku problemi çeken insanın sokağından arabasının sesini sonuna kadar açmış, serdar ortaç dinleyerek geçen babası belirsizler için kullanılan tabirdir.
Sozlukte en azindan bir tane oldugu asikardir.
(bkz: 1352389 silik olsun kampanyası)