bugün

Altına renkli çorap giymeyi hayal ediyorsanız almayın, alacaksanız etmeyin.
Altınyıldızdan almayın.
manken gibi vücudunuz yoksa Vitrindeki takım elbisenin üzerinize oturmasını beklemeyin.
ileride de giyerim diye büyük almayın.
etekli al. mabadini örter.
-emanet gibi duran bol kesimlerden uzak durun.
-gömlek kolunuz ceketinizden fırlayıp gitmiş olmasın.
-oturup ayak ayak üstüne attığınızda corabinizin çok az bir kısmı görünür olsun.
-kol dugmelerinizi özenle seçin.
- karavat taktiginizda gömlek yakaniz ceketinizin altında kalsın. Kısa ya da uzun yakaladı tercih etmeyin.
- ince kravat sizi fit ama ciddiyetsiz gösterir.
-kravatınızın boyu göbek deliginizin hemen altında bitmiş olsun.
-pantolon paça boyunuz ayaktayken ayakkabınızın üstünü hafifçe örtüyor olsun.

Yaklaşık yirmi yildir takim elbiseyle haşır neşir olan biri olarak tavsiyelerim bunlardır.
Alma. Ne gerek var o kadar para vericen. Hayatımda aldığım en pahalı elbise 90 lira.
ben hep 200 liralık alıyorum. 15 yıl önce network oluyodu şimdi mahmutpaşa. ikisinden de bi cacık olmaz.
fazla abartıya kaçmayan bir renk ile başlayıp su tutmayan kumaş tercih edebilirsiniz çok detaya inersek ki kol düğmesi, kravat çatalı, çift kat paça kumaşı falan fatura bayağı kabarır. mesela ben tüm ceketlerimde su tutmayan kumaş ile tabanca iç taşıma cebi istedim çakmak, kalem veya diğer kydex iç taşımalar için de birer cep var, ki maksadım kabarık durmasın.

Hazır alacak arkadaşlar altınyıldızın sezon sonlarını takip edebilirler doğrusu gömlekleri kaliteli oluyor.
Drop olayına dikkat edin. Düdük gibi gezmeyin. Drop önemli.
pantalonu tayt gibi ve kısa paca almayın gerçekten yakışmıyor boyunuz daha kısa ve basık duruyorsunuz karizmanizini çiziyor beyler ;).
Beymen'den uzak dur. Bütçen iddialı değilse.
sakın ola süvari denen markadan almayın. ilk tavsiyem bu. ikinci tavsiyem takım elbisenin en önemli kısmı astarıdır. astarının kaliteli ve salan bir yapıda olmaması şart. zira zamanla eciş bücüş olan bir astar sizi rahatsız edeceği gibi aynı zamanda pot bir görüntü oluşturur.

aşırı parlak kumaşları tercih etmeyin haliyle bir süre sonra parlaklık sert kumaşla sağlanır. sert kumaşların kenarları çok çabuk yıpranır. orta sertlikte bir kumaş tercih edin. bir diğer önemli husus ise düğmelerin kalitesi ve kullanışlı olması. zira bir takım elbisenin en önemli tamamlayıcısı düğmedir. düğmeler kesinlikle kolaylıkla iliklenebiliyor olmalıdır. düğme delikleri çok dar ya da genişse uzaaak durun. hemen bırakın o elbiseyi. tek elinizle düğme geçmeli. şahsen ben düğmede sadelikten yanayım. lakin dikiş ipliklerinin renginin farklı olabilmesi biraz durumu kotarabilir. unutmayın şeytan ayrıntıda gizlidir.

son olarak pantolonun arası ve paça kısmı mutlaka orantılı olmalıdır. yaldır yuldur salınan bir pantolon güzel bir görüntü oluşturmaz diye düşünüyorum.