bugün

instagram, twitter tarzı sosyal medya alanlarını kullanmayan yazarın, sözlükte takip edilince ne yapacağını bilememesidir.
Bir şey yapmasına zaten gerek yoktur.
görsel
hiçbir şey yapamıyorsan geri takip yap.*
Keşke bu sözlükte de olaydı da biz de bilemeseydik.
gece geç saatti sözlük. o saate kalmayı istemezdim ama ne yapayım otobüs gelmemişti. bilen bilir zaten üsküdarda çoğu yerde 8den sonra hayat durur. neyse işte, eve giden ıssız sokakta yürürken uzun zamandır aynı yolda yürüdüğüm adamın da benimle ara sokaklara girdiğini fark ettim. normalde hiç üzerime alınmam zaten böyle şeylerden de korkmam en fazla ne olabilir ki bide yani milletin işi gücü yok beni mi takip edecek dimi. nedense bu sefer bi garip oldum. tırsmamın bikaç sebebi var tabi de neyse işte. zaten apartmanda bi yaşlı teyze var baya da ıssız şimdi direk eve gitmek istemedim hani takip ediyorsa evimi öğrenmesin diye. ne mantıksa artık beynimi o sırada molaya çıkarmış olacağım ki, eve gitmeyeyim diye daha da arkadaki daha ıssız sokaklara daldım. hayır o kadar yabani yerler olduklarını bilseydim evime giderdim. neyse adam da benimle beraber o ıssız sokaklarda. hayır iyice tırsmaya başladım. aynı sokaklarda dolaşıyorum ama adam da fark etti. neyse bu hızlanmaya başladı. ben hızlanıyorum. sonra o müthiş öğüt aklıma geldi. telefonumu aradım. adam hızlanıyor. çantamı karıştırıyorum. hızlanıyorum. oha nereye geldik kaybolduk diye düşünüyorum. adam iyice hızlandı. telefonu buldum. babamla konuşuyor gibi yapacağım. telefon bozuk arkası yok bataryası düşmüş. adam yaklaştı. heyecan yaptım ya valla. teli kulağıma yaklaştırdım. yüksek sesle konuşacağım korkar belki. halbuki sokak o kadar sessiz ki mırıldasam adam duyacak.

aklımdan geçen:
-baba naptın geldin mi aşağıdayım ben de amcamlar da ordaysa aşağı inin arabanın orda buluşalım hadi

sokakta bağıra bağıra söylediklerim:
-alooo dede naapıyosun geçmiş olsunn anneannem nerde dün rüyamda gördüm de sizi merak ettim...???

hayır yani tamam ne yapacağını bilemeyebilirsin insan tırsar ne bilim korkar eli ayağına dolaşır filan da, hem çıkmaz sokaklara götürüp hem de bağıra bağıra bataryasız telefonla dedeyle konuşmak nedir? neyse galiba adam umutsuz vaka olduğumu anlayıp o kadar yol geldiği için ikimize ve acımasız hayata küfrederek takip etmekten vazgeçti. 3. kez turladığımız yolun başına gelince yan sokağa geçti ve gözden kayboldu.

yazılmazsa olmayacak başka bir olay: bir gün takip eden psikolojisi bozuk olduğu belli olan bir adam söyledikleriyle de sınırı aşınca biraz tırstım. tam yine işlevsiz telefonumu arayacakken gözüme çözümün ayaklı temsilcisi çarptı.: yine bir gün takip edip ( kötü niyetli biri değildi) konuşmak isteyen başka bir insan. garip olan o da durumu fark etmişti ve gidip adamı biraz olaylı da olsa uzaklaştırdı. ha sonra tabiki eski takipçime teşekkür ettim ve yola devam ettim. bazı takipçiler o kadar samimi ki sözlük, bana yine hayır değil mi diyen iyi kalpli takipçim, durumu anlayışla karşılayıp yoluna devam etti. bazı insanlar çok iyi kalpli.