bugün

şarkı ismi ilk başta dini gibi görülse de sözlerinde kiliseye ağır göndermeler yapar. zaten klibinden anlaşılacağı üzere eşcinsel ilişkiyi işlemiştir.

"every sundays getting more bleak,
fresh poison each week"

tarafımdan bazen , " hadi beni kiliseye götür köpek gibi dua edicem" diye çevrilir , kendi çapımda gülerim öyle.
beni kiliseye götür demektir. açık ve net.
https://www.youtube.com/watch?v=t0imaSCnSuA
(bkz: orjinalinden güzel olan cover lar)

1 numara;

Take Me To Church (metal cover by Leo Moracchioli)

https://www.youtube.com/watch?v=em3dCmlzRp4
sozleri, soylenisi, verdigi duygu ucus olan sarkidir.

escinsellige de selam cakan klibi var ama sarki zaten sizi alip goturdugu icin cok takilmadan sarkiya odaklanmak lazim.. klibin ustune de guzel cozumlemelerim var gerci de ayri bir yazi lazim ona simdi kim ugrasacak 2 saat..
Eşcinselliği meşrulaştıran bir klibi olan şarkı. Açık ve net.
cuma namazındaki ergenlerin telefonlarından birinde çalmıştı geçen. öehh ulan.
atayız ya bunlar..
Beni kiliseye götüür
Yalanlarınızın tapınağındaa köpek gibi ibadet edeceğiim
Size günahlarımı anlatacağıIm ve siz de bıçaklarınızı bileyebilirsiniiz
Bana ölümsüz ölümsüz ölümü bahşedinnn
Güzel tanrım sana hayatımı vermeme izin ver

şeklinde Devam eden bir şarkı.
cumaya giden insanlardan ricam şunu telefonun zil sesi yapmayın. namazda duyunca gülemiyorum, kendimi sıkmaktan patlayacağım bir gün.
şu an bağıra bağıra söylediğim şarkı, allah'tan komşularımız cahil.
(bkz: Beni kiliseye götür)
Seneler sonra hatirlayip tekrar tekrar dinleyeceğim efso şarkı. Klipteki hava bile hastası olmaya yeterli cinsten.
Klibi şaşırtmıştır. ilk kez izledim ve Şarkının anlamı ve klibi uyumsuz geldi bana. Sözleri Kadına tapmaktan, bahsederken klipte gay bir çifti göstermesi çok tuhaf bence.

"My lover's got humour
She's the giggle at a funeral
Knows everybody's disapproval
I should've worshipped her sooner"
(bkz: mr church)
Take me to mosque and namaz kılalım..
Sözleri türkçeye çevirince sürekli uyuşturucu ve karılardan bahseden rapçilerin saçma sözleri gibi sözler ortaya çıkıyor.
Geceye atfettiğim şarkı. Her yıl dönem dönem takılıyorum sonra unutuyorum ardından hatırlayıp yeniden takılıyorum.

Eymen.
tamamen lgbt ürünü bir şarkıdır. böyle böyle insanların kanına girip ahlaksızlıklarını aşılıyorlar.
bir gün bi kız arkadaşımla cafede oturuyoruz. sonra may eksim trip atmaya başladı. neyse uzun muhabbet baktık bağrışma olacak ikimiz de sustuk. karşılıklı bir sinir harbi var ortamda. ilk konuşan yanacak yani karışık durumlar. aradan 15-20 dk geçti ikimiz de konuşmadan duruyoruz, sonra bu şarkı çalmaya başladı. ben hiç dinlememiştim lan etkilendim şarkıdan hemen bu şarkı bulma programlarından birini açtım şarkıyı buldum. sonra şöyle bir ses ''allah belanı versin biz burada kavga etmişiz uğraştığın şeylere bak'' falan filan basıp gitti. niyeyse anlatmak istedim.
Elimde bira, kulağımda hozier
hava müthiş, trafik açık. Hayat bazen güzel.
Hozier - take me to churh efsanevi şarkıdır. Bol bol dinlemeli, dinletilmeli ya da ben gibi şarkıları sahiplenen birisiyseniz sadece kulaklıkla dinlemeye özen gösterilmeli. Balkonda otururken içilen sigaraya en çok yakışan şarkılardan biridir.
Offer me that deathless death
Good God, let me give you my life
tüyler diken diken.
Çok güzel bir şarkıdır bazı şarkılar sözlerini bilmeden duyguları hissettirir ya öyle bir şarkı. Eğer ingilizce bilmeseydim de aynılarını hissederdim eminim.