bugün

eski konya kapu camii imamı.
vaazlerini dinlerken huşu içerisinde olduğum ve halkla, cemaatle ilişkisini güzel ve muhterem ağabey rolünde tutmuş rahmetli hocaefendi.
Parayla vaaz veren bir diyanet imamı.
"bizim allah'ımız var!" sözüyle zihinlere kazınmış büyük hoca. aklıma geldi yazayım dedim, allah rahmet eylesin.
eski konya kapu camii imamı.
birine hoca efendi diyecekseniz, o kişi budur. Mevla rahmet eylesin.
konya'nın önde gelenlerinden evliya sayılabilecek bir zat. rahmetlinin arkasından şehrin en güzel yerinde yapılacak bir yapıta ismi verilip yaşatılması gerekir.

mevlana yolundan ilerleyip uhrevi bir yaşamıştır.
Konyanin en onde gelenlerindendi. Malesef erbakana yakin bi tarihte vefat etti. Konyanin huzun yili 2011 diyebiliriz.
ah be hocam . Keşke ölmeden önce seni tanıyıp duani alabilseydim.
Aşkın bu alemdeki en güzel sesiydi. Hakka yürüdükten sonra tanıyabildim geç oldu ama üzerimizde hakkı çok olan değerli biridir.
Konyalıların tanıdığı ve sevdiği ama Türkiye çapında adı fazla duyulmamış hocaefendi. Sohbetlerinde Mehmet Akif Ersoy, Muhammed ikbal gibi şahsiyetlerin şiirlerinden parçalar okumaktadır.
konya'da 50 sene kürsüde kalmış rahmetli alim. yarım asır bilfiil hizmet etmiş islama.
(bkz: cennetten selam var)
yüzü nurlu islam alimlerinden... allah rahmet eylesin...
tanımakta çok geç kaldığım hocaefendi. allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin denilesi, kendini dinletebilme kabiliyeti olan, örnek vaiz.
cenazesine yüzbinlerce konyalı'nın yanı sıra siyasiler de yoğun ilgi gösterdi. bülent arınç, cemil çiçek, ahmet davutoğlu, melih gökçek, numan kurtulmuş, mehmet keçeciler, konya milletvekilleri de iştirak etti. diyanet işleri başkanı mehmet görmez güzel bir konuşma yaptı. hocaefendi'nin namazını biricik oğlu abdurrahman büyükkörükçü kıldırdı.
başta konya halkı olmak üzere,kendisinin vaazlarını dinleyen herkesin kendisinden çok şey öğrendiği islam alimi.mekanı cennet olsun hocamızın.
yaşarken karşılaşmak nasip olmadı, mekanı cennet olsun.*
(bkz: din alimi)
cenazesi yarın öğle namazını müteakip uzun yıllar görev yaptığı kapu camii'nden üçler mezarlığına kaldırılacak olan muhterem hocaefendi.

(bkz: allah rahmet eylesin)
güncel Önemli Başlıklar