bugün

büyük ilim adamı ibn i haldun'a göre kaçınılmaz bir gerçektir. dünyanın sayılı tarihçi sosyolog felsefecilerinden biri olan bu zata göre devletler de tıpkı insanlar gibidirler doğarlar yaşarlar ve ölürler bunun istisnası yoktur. el hak üstad doğru söylemiş tarihte bir tane devlet gösterin ki bu kaidenin dışına çıkmış olsun tabi ki gösteremezsiniz zira böyle bir devlet yoktur.ve dahi olmayacaktır.aksini iddia etmek safsata bir fuzuli fikir olur.
-yıkılsın bizde, başkasını yeniden kurarız.

yeni,yineden, pisliklerden uzak!...
en büyük hayali yaşadığı ülkenin sonunun gelmesi olan orospu çocuğu söylemi.
biri gider biri gelir,devlet düzenin bir parçasıdır fazla kasmayın.
türkiye cumhuriyeti payidar kalacaktır!.. (mustafa kemal atatürk)
bunun yanı sıra bir devlet yıkılsın diye kurulmaz, madem öleceğiz

ekmek yemeyelim demektir bu anlayış efenim!...
ibn-i haldun; tc yıkılacak demiştir yani??

cahil cühela takımı sizi, gerizekalılar! kendi pis düşlerinize büyük bir alimin toplumsal görüşlerini bile alet edebiliyorsunuz.

evet, yıkılacak bir şey vardır; siz ve sizler gibi düşünen çapulcu takımının hayalleri.

defolun gidin ülkemden, benim verdiğim vergilerle yediğiniz her lokma da haram olsun size!
her feodal devlet nasıl yıkıldıysa her kapitalist devlet de birgün yıkılacaktır. tc de bir kapitalist devlet olduğundan kelli aksi imkansız gerçektir.
(bkz: çin)
(bkz: japonya)

bu örnekler gösteriyorki her devlet doğup ölmüyor ibni haldun bu kez yanıldı.
sözlüğe götümle gülüyorum butonu koyulsun
şaka değil gerçekten ısrarla istenen olaydır.**
14 yy'da yaşamış bir alim türkiye cumhuriyeti yıkılır ya da yıkılmaz diye bir şey demez!...

-sallamasyon!..
orospu çocuklarının yegane dileği olsa da, köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağardı!
Türkiyede sanirim kurtulus savaşindan sonra hep olan bir sacma korku (bkz: Türklerdeki bizi sikecekler paranoyasi), kim yikacak Tc'yi? 20000 pkkli mi? yoksa 2-3 bin ermeni, yoksa diş kuvvetler mi? dis kuvvetler ne yapacaklar bu ülkeyi? petrol desen yok, sanayi desen yok bu ülkenin turşusunu mu kuracaklar...
ancak allah dilerse mümkündür. bu, her toplum/devlet için geçerlidir.

“Görüp anlamadın mı ki Allah gökleri ve yeri, hikmetle ve ciddî bir maksat için yaratmıştır. Eğer dilerse sizi ortadan kaldırıp yepyeni bir halk getirir. Allah'a göre bu, sözü edilecek bir şey değildir.” (ibrahim, 14/19-20)

“Allah, içinizden iman edip makbul ve güzel işler işleyenlere kesin olarak vaad buyurur ki: Daha önce müminleri dünyada hakim kıldığı gibi kendilerini de hakim kılacak, kendileri için beğenip seçtiği islâm dinini tatbik etme gücü verecek ve yaşadıkları korkulu dönemin arkasından, kendilerini tam bir güvene erdirecektir. Çünkü onlar, yalnız bana ibadet edip hiçbir şeyi bana şerik yapmazlar. Artık bundan sonra kim küfrana saparsa, işte onlar yoldan çıkıp Allah'a karşı gelmiş olurlar.” (Nur, 24/55)

“Eğer haktan yüz çevirirseniz, ben müsterihim, zira size ulaştırmakla görevli olduğum buyrukları size tebliğ ettim. Rabbim dilerse, sizi gönderip yerinize başka bir topluluk getirir. Ama siz O'na hiçbir şekilde zarar veremezsiniz. Muhakkak ki Rabbim her şeyi denetlemektedir.” (Hud, 11/57)

“Hayır, Allah'ın nizamı onların sandığı gibi değildir! Doğuların ve batıların Rabbine yemin ederim ki, biz onların yerine kendilerinden daha hayırlı insanlar getirmeye kadiriz. Bizim elimizden kurtulan, gücümüzün yetmediği hiçbir şey yoktur.” (Mearic, 70/40-41)

“Onları yaratan ve organlarını birbirine bağlayan ve onlara bu sağlam bünyeyi veren biziz. Dilediğimiz vakit elbette onların yerine başkalarını getirebiliriz.” (insan, 76/28)
önce amerika yıkılsın, sonra bakarız..
toplum bu şekilde bölünmeye ve bloklaşmaya devam ederse...
evet cemaatçi birisinden duymuştum 2023 olmadan ele geçirecegiz demişti sanırım olcak gibi.
eğer birgün yıkılmışsa ve ben şehit olmamışsam yapacağım tek şey var çok net
kafama sıkarım!
Kıyamette eve ama o güne kadar da asla.
(bkz: ilelebet baki kalacaktır)
Türk milleti ve onun küçük ve büyük yaştaki çocukları, çelikten yapılmış heykellerdir! Onların ne olduklarını anlamak için onlarla savaş meydanlarında boy öLçüşmek Gerekir. Mustafa Kemal Atatürk.

- Gerek duyulursa meydana çıkarız. Ayık olun.
Doğu'nun Ibranilerin "Vaadedilmiş Toprakları"nı kapsayan devlet olacağı, diğer bölgelerimizin ise "himaye" adı altında Amerika'nın esiri olacağı ve bunların hepsinin Yeni Dünya Düzeni çalışmalarına hizmet edeceği bir gerçek.
güneş batıdan doğduğu zaman bu ülkenin yıkılmasını isteyenler üç buçuk atarken diğer tüm ülkelerle birlikte yıkılacaktır evet.
evet yıkılacaktır ama, yıkmaya çalışanlar altında kalacaktır. daha güçlü olarak bu millet küllerinden doğacaktır. türk'e kefen biçenin sonu korkunç olacaktır.
yanlış öngörüdür. yanlışlığı cümledeki zaman kavramındandır. zira o gün çoktan yaşanmıştır.

- haritaların ve bayrakların sembolik; etnisitenin ise figüran olduğu bir dünyaya hoş geldiniz.
- programımızda güç odaklarının sklerinin keyfine göre sınır ırzına geçtiği bir çok sahne göreceksiniz.
onlarca devlet kurmuş bu millet elbet daha iyisini kuracaktır.
2011'de yükselişe geçen gerçek atatürkçü, atatürk'ün 6 ilkesine de tam anlamıyla sahip çıkan bir dip dalgasının (yeni chp ile hiçbir alakası yok) 2055'e kadar (çoğunlukla) yönetimde olacağını, sonrasında gelen yozlaşmanın 2099 yılına kadar süreceğini ve düşüşün orada dip yapacağını, ardından gelen hareketin 133 yıllık şanlı bir yükselişin başlangıcı olacağını söylesem, herhalde bazılarınca atatürk'ün türkiye cumhuriyeti'nin yıkılacağının bile dile getirilebildiği şu sıralar kimse inanmaz. 2055 yılında dejenerasyon tekrar geliyor dendiğinde de kimse inanmayacak, 2099 yılında "güzel günler yeniden gelecek" dendiğinde de... atamız payidar kalacak dediyse boşuna değildir. herşey hesaplanmış, çizilmiştir.