bugün

ciddi boyutta. çevrenizde türkü müdavimi olan kişileri inceleyin, zeka geriliğini hemen fark edeceksiniz. böyle tuhaf davranışlar, ciddi bir ortamda espri yapıp göt gibi ortada kalan yavşaklar gibi tavırlar filan. inceleyin bunları.
önce yazmayı öğren amk.
yazmayı bilmeyen ileri zekalılar tarafından yapılan tespittir.
anadolu insanındaki saflık ve temizliktir o. saflığı mallık olarak algılayanlar var, onların amına koyim o ayrı.
Ne alakası var dediğim hede hödö.
Not: türkü dinlemem.
türkü dinlemeyenleri de inceleyerek ondan sonra bir sonuca varılması gereken durumdur. inceleyin, buradayım.
bu başlığı açana iq testi yapasım geldi. ileri zekalı(!) arkadaş.
atatürk ün en sevdiği """türkü""leri dinlemenizi tavsiye ederim, sonra black eyed peas'e geçebilirsiniz.
türkü dinlemek herhangi bir milletten insanı dinlemeye benzemez. zira eğer karşındaki türkiyeli ise anadili de türkçedir, dolayısıyla anlşmakta zorlanılmaz *. ancak bir ingilizi dinlediğinizde ingilizce bilmek gerekir. mesela ben bir ingiliz olan eltın con'u dinlerken çok keyif alıyorum, ama ne dediğini anlamıyorum, çünkü ingilizce bilmiyorum. aynı şey bir arapırusu dinlemekle de geçerlidir **. o yüzden bir türkü dinlerken, daha güzel her şey.
(bkz: yazar burada beyin nakli isteğini dile getirmiş)
(bkz: biri siksin la şunu)
türkü söyler dillerimiz,
ne güzeldir illerimiz,
bağlamada tellerimiz,
türkü söyler türk'üm diye.
yazar burada aşırı pop dinlemekten kendi kültürünü unutmuştur. Yazar için Neşet Ertaş dendiği zaman aklına demet akalın gelir. Üzücü bir durum.

tavsiyem.
http://www.youtube.com/watch?v=XjTGep3OUrU
geleneğini reddeden ,türkler'in geçmişini küçümseyen bir yazarcığın söylemidir.
(bkz: türkü bilmeyen türk ü bilmez)
kendi kültüründen bi haber olan kişinin söyleyemesi muhtemeldir.
içindeki şabalaklığı bu tespitine kadar saklamış olan bir yazarın '' alın arkadaşlar ben harbi sığırın dibiyim '' dercesine haykırışıdır. Atatürk'den tutunda dünya çapında başarılara imza atmış bir yığın bilim adamımızı, proflarımızı, düşünürlerimizi ve dünyada ki etnik müzik takipçilerinin kesinlikle albümlerini kaçırmadığı bir dolu halk ozanımızı geri zekalılıkla itham ederken o küçük beyinciğinden neler geçiyordu acaba, bu da merak konusudur.
demet akalın ve sinan akçıl fanlarının sıçmığı.
(bkz: bi siktir git çay koy) hade bakem.
Heralde bunu yazan kişi de arabesk rap denilen o iğrenç müzik kitlesi(?) içerisinden biri. Biz gurur duyuyoruz halimizden. Ve hatırlatılmalı ki dedelerimiz, annelerimiz, halalarımız vb. hepsi türkü dinlemekteydi ve şu an onlar avukat, doktor gibi saygı duyulması gereken mesleklere sahipler.
aptalca önerme. türkü, türkten gelir. özümüzdür, sözümüzdür. bize aittir.

başlık sahibi yazar günaşırı sözlüğü sallamış ve çaylak olmuş, ya abi böylelerinin başlıklarına entry girmeyeceksin ki sol frame'de durmasın, gammazlığını yap ki zaten çaylak olmuş işte. adam zaten saçmaladığının farkında, yoksa kim bu kadar aptal olabilir ey millet!
popüler kültür esaretindeki birinin savunabileceği zırva. türküler asla ve katta zeka geriliğine sebep olmazlar, bilakis insanın yaşadığı çevresi, örf adet ve ananeleri hakkında bilgi yüklüdürler. türküler hasrete dayanmayı, vuslatı özlemeyi öğretir adama. sevmeyi, ağlamayı, göz yaşının tadını öğretir. namerde karşı mert olmayı, sevginin ardında dimdik durmayı, adam gibi yaşayıp adam gibi ölmeyi öğretir türküler...
sırf sözlükte troll olmak için yazar olmakla uğraşan dangoz söylemi.
Türkü türk kültürünü yansıttığı için zeka geriliği olmasının imkansız buluyorum . Kim der ki atasına gerizekalı diye ?
türkü ilkel hayattan bahseder. müziği de ilkeldir.

fadimemi vermediler ..lingir lingir
dölleyemedim samanlıkta ..lingir lingir
hasat kesat geçti ..lingir lingir
yağmadı amk yağmuru ..lingir lingir

bu yapı zeka geliştirebilir mi?
Müzik dinlemek zeka geliştirmek için yapılmaz. Yemek yemekte, spor yapmakta, aşık olmakta, birisine sarılmakta... Bu dünyada mutlu olmak zeki olmaktan önemlidir.
güncel Önemli Başlıklar