bugün

aslında bu illeti başımızdan atmaya millet olarak ne kadar inançlı olduğumuzun bir göstergesidir.. altta başka şeyler aramamak lazım..

bence bundan yaklaşık 7-8 sene önce, bütün büyük gazetelerin editörleri bir otel lobisinde bir araya geldi.. ve bu çok gizli toplantıda ''kanserde ıspanak mucizesi: iskoç bilimadamları açıklıyor!'' tarzı uydurma 'kansere çare' haberlerinin aylık bölüşümünü yaptılar.. şu anda bu görev en çok, insanoğlunun tecrübe ettiği belki de en ölümcül hastalığı haftada minimum bir defa bitiren hürriyet ve onun genel yayın yönetmeni sayın ertuğrul özkök'ün omuzlarında.. onu yeni geliştirilen gen araştırmaları sayesinde kanserin tarih olduğunu ayda 3 kez bize müjdeleyen vatan izlemekte.. sorumluluğu alan üçüncü gazete ise sürpriz bir isim, zaman.. gazete, allah-ü teala'nın da izni kudretiyle kadir gecesinde dua edenlerin kanserli hücrelerinde yaklaşık yüzde 36 oranında bir azalma olduğunu belgeleriyle (ekrem dumanlı'nın ''olm valla azalıyo lan nah şu gözlerimle gördüm..'' konu başlıklı yeminli ifadesi bu belge) gösteriyor bize ayda iki kez..

diğer gazeteler de halkın moralini iyi tutmak için ellerini taşın altına sokuyorlar, ıspanak, iskoçlar, ertuğrul özkok ve kadir gecesi sayesinde kanseri her gün yeniyoruz.. maşallah..

bir de kırmızı et ve şarabın kalple olan ilişkisini çözemedi bizim medya senelerdir.. lan skicem eğer sağlığımı posta'ya göre korumaya kalksaydım, kalbim için bir gün ''kırmızı et yalanı! özellikle kuzu etinin ve günde bir kadeh şarabın kalp damarlarına süper geldiği ortaya çıktı!'' haberi ile danaya ve şaraba abanırken, ertesi gün ''kırmızılardan uzak durun! sağlıklı bir kalp için tüyolar!'' haberiyle düne lanet edecektim.. bi sonraki gün de ''baba şarap amele işi zaten ya en kralı tekila hem tekila gözlerinin ferini de açar!'' titriyle alkolün esiri olurdum..

gerçi sağlığını posta'yı dinleyerek koruyana da müstahak bu kaos.. o herif gerdek gecesinden önce de haydar dümen okur bilgilenmek için.. sonra neden boşanma oranları yüksek..

i love turkish media lan..
(bkz: umut fakirin ekmeği)
son zamanlarda "türk medyasının, türk doktorlarına haftada 3 kez çare buldurması" olarak değişmiştir.

bu kez kansere çağre bulduk dedikleri yerde çekim yapılıyor, bizim mutfak daha temiz yemin ederim, cern'den yetkililer ciddiye alıp izlese, tamirhane sanarlar lan.
tıp profesörlerinden oluşan bir medyamız olduğundan, artık alıştığımız durum. kanseri alternatif tıpla yenmeye çalışan fakat kanserin genetik olduğundan bihaber medyamızın çırpınışları. bir dakika bir dakika.. son aldığımız habere göre hıyar kansere iyi geliyormuş. tabi yersen. *
medya patronlarının tıp fakültesini kazanamayıp doktor olamamalarının bir neticesidir.