final döneminde görülen cinsi için;

(bkz: sıçtın mavisi sezon finali)
görüyorum, görüyorum...

13:00 sularında tekrar aldığım dersin vizesine gireceğim.

çok heyecanlı olmasam da ilk defa alet görmüş kızın heyecanı var üzerimde. Kağıda dokunmadan çıkabilirim sınavdan.

edit: hobbba abiniz tam yaptı. amına koydu sınavın. Fazladan soru yazıp çözecektim o denli...
hiç değişmeyendir.
bir türlü yetişmek bilmeyen projelerde,en son görmek istediğiniz mavi tonudur.
(bkz: yusuf yusuf olmak)
vize zamanında hiç görmediğim renk tonudur, ne kadar kendime güveniyorsam tam vize zamanında ders çalışırken mavinin ilk tonuna ulaşmadan bile uyuyakalıyorum. onca kahveye çaya rağmen. evet kendisini görmek istiyorum zira yoksa gözetime kalacağım ve bu hiç olmayacak. evet ilk defa bu maviyi can-ı gönülden görmek isteyen var. evet evet şaşırmadınız
(bkz: boku yedin siyahı)
(bkz: mavi ekran)
aynı bokun lacivertiyiz.
(bkz: serbest çağrışım)
(bkz: gece mavisi)
(bkz: night blue)
sınavlardan önce camdan bakıldıgında görülen renktir.
yine yeni yeniden.
(bkz: mimarlık öğrencisi olmak)
önümüzdeki 10 gün boyunca 7. sezonun finaliyle birlikte olacağımız 3-4 sezon daha devam edecek uzun soluklu dizi.*

(bkz: final zamanı yaratıcı olan öğrenci)
an itibari ile beklediğim renk.sözlüğün bana kazandırdıkları arasında ilk sıradadır.
final haftaları ders çalışmaktan sabahlayan öğrencilerin camdan dışarı baktıklarında gökyüzünde gördükleri renk.
daha bölümün ilk döneminde her vize öncesi içinde bulunduğum lanet ötesi durumdu..finaller geldi çattı,bakıyorum , durumda hala bir değişiklik yok.. sonunda vurdum depresyonun da şişenin de dibine .. *
(bkz: bir mavilik görüyorum ben ama yoksa yoksa)
çalışsan da çalışmasan da sınavlardan önce standart insanın gözüne görünür.
Fatal Error yedikten sonra bilgisayar ekranında görünen renktir.
insanın başına her alanda gelebilecek, her geldiğinde sıçırtacak renktir.
(bkz: mavi ekran)
yaklaşık iki saat sonra çıplak gözle görülebilecek renktir.
kendisiyle her gün karşılaşıp selamlaşıyoruz.
yarım saat içinde görülecek renktir.

(bkz: mimarlık öğrencisi olmak)
ders çalşmayıp son gün boku yedim lan ben psikolojisine kapılan öğrencinin sabaha kadar ayakta durup havayı görünce -aaa bak sıçtın mavisi napcaz biz ehe ehe ,dediği abes uydurulmuş mavi.
görsel

an itibari ile tarafımdan görüntülenmiş, kktc lefkoşa dolaylarından sıçtın mavisi.