bugün

bundan 20-25 yıl öncesinde kürtçe konuşmaya korkan, türkçe bilmediği için de sus pus olan insandır. biz de az dayak yemedik. askerde adam türkçe bilmiyor diye kürtçe konuştum, yardım ettim diye çok fena bir tokat yedim. yetmedi üstüne de yerde süründüm ve komutan üstüme bastı, bir şeyler fırlattı.
2001 ya da 2002 yılıydı. sokakta çocuklar top oynuyor. ben de o zaman 26 yaşındayım. çocuğun biri top yola kaçınca topun peşinden gitti ve araba çarpıyordu ben kendi canımı ortaya koyarak o çocuğu kurtardım. yanımda anam vardı. annem çok korktu ve türkçe bilmiyordu ona kürtçe sakin olmasını söyledim. sonuç? hem çocuğun anasından azar işittim hem de bakkaldan tokat yedim. neymiş efendim kürtçe konuşmayacakmışım, anam da türkçe öğrenecekmiş. bundan sonra alışveriş de yapmayacakmışım ordan. büyüğüm diye sesimi çıkarmamıştım. hey gidi günler hey. bizi öldürmeyen şey güçlendirir. şimdi trt kürd bile var. kürtçe tabelalar... gün gelir devran döner. allah daha çok yardım edecek kürtlere inşallah. açık ve net.
sen dayağı hak etmişsin. kürtçe de bahane olmuş.
iki şaplak daha vursalarmış düzelecekmişsin. sağlık olsun.
Kim dövdü lan bunu iyicene zivanadan çikmis.
https://scontent-fra3-1.x...96def0a87&oe=57B30DB8
dünyanın en mantıklı olayına denk gelmiş süper insan.