bugün

-ye gitmek. Sağlık sisteminin geliştiğini iddia eden bir ülkede yaşanıyor. Cildiye bölümünde randevu yok sıra alabilmek için saat 06 da hastaneye geldik. 3. değil 5. dünya ülkesi mübarek. Yalan sağlık sistemi de gelişmemiş onda da gelişmekte olan ülkeyiz.
Sıra için hastaneye 6 da gitmek idir. Randevunuz yok ise ve o gün doktoru görmek zorundaysanız olabiliyor. Hastane günlük randevulu hastaların dışında, randevusuz hasta payı da bırakıyor. işte olay bu randevusuz hastalar içine girebilmek için. Büyük bir mesele. Diyelim girdin. Gene bekleyebiliyorsun. Uzun zamandır hastaneye gitmedim. Hala var mı bilmiyorum. Ben gittiğimde böyleydi.
Sağlık sisteminde devrim yapdı agebe-ag parti ilaç guyruğu sıra guyruğu yoh diyenler yatıp kalkıp Microsoft Windows ıbm Intel vb gibi Bilgisaray yazılım bileşenleri üreten firmalara dua etsinler.
eskiden sıra olsa bile 6'da gelmesi gerektiğini unutan yazarların toplaştığı başlıktır. sadece istisna durumlarda sıra bulunamıyor şimdi, onun dışında telefondan 3 tuşla randevu alabiliyorsun. eskiden istisnasız her doktora bu şekilde gidiyorduk. 80 milyonluk bir ülkede her vatandaşa bir doktor düşecek, sizinle özel olarak ilgilenecek falan mı sanıyorsunuz? bu kadar olabiliyor işte en fazla.

ayrıca eskiden özel hastaneler ultra pahalı sınıfına girerdi yaklaşamazdık bile, şu an en azından sadece pahalı veya orta sınıfa giriyor. ayrıca ssk'lılar olarak da devlet hastaneleri bize hayaldi, sabahın 4 buçuğunda kalkar sigorta hastane kuyruğuna giderdik erken yer kapalım diye, bir de dış eczaneler yasaktı bize. doktordan sonra da eczane kuyruğuna girerdik.

istediğiniz kadar eksileyin, bunları görmeyen de görmediğiyle kalsın.
Eskiden gidip hastanede alıyordun ve bekliyordun, şimdi internetten alıp evde bekliyorsun sırayı fark bu.