bugün

sınava giren öğrencilerin, yazdıklarını arkadaşlarına anlatması ve onların da ''iyi yazmışsın'' gibi söylemlerini duyması suretiyle rahatlayacağı için yaptığı eylemdir. ya da soruları doğru cevapladığı hakkında şüpheleri olan kişilerin yazdıklarını arkadaşlarına anlatarak onların yorumuna göre doğru ya da yanlış yazdığını hesaplama yoludur.

bunlardan ayrı ve en gerçekçi olanı ise; sınavı bok gibi geçen kişiler için bu sınav kritiklerinin çok sikik muhabbetler olmasıdır. millet çatır çatır yazdıklarını anlattıkça yazamayan daha çok sinirlenir. sınavın kötü geçtiğine üzüleceği yoksa da üzülür.
deli eder insanı. olmuş bitmiş işte daha ne konuşuyorsun ki.
+ kanka 5. soruyu ne yaptın?
- a yaptım.
+ yok lan ben b yaptım kesin b dir.

diğer arkadaş da gelir.

+ kanka 5. soruyu ne yaptın?
- a yaptım kanka.

artık ikinci arkadaş da a yaptığına göre çark etme vakti gelmiştir.

+ hadii yaa ben a yı işaretledim ama son anda sildim tühh bee.
kötü bir olaydır, sınav sonrası birikmiş stresinize daha çok stres katar.
Bos ve yersiz.
hep kötüye giden kritiktir. şemsiyeyi sürekli açma çabasıdır.
sızden daha tembel olduguna ınandıgınız bırıyle yapılması gerekendır. Rahatlatır.
öğrenme aynı hatayı yeniden tekrarlamama yönünden etkilidir tavsiye edilir.
ınsanın uykusunun kacmasını dahi saglayabilir. gece tam uyuyacaksınızdır ki aklınız da o malum krıtık sınav gelir. öylemiydi böylemiydi keşke şöyle yapsaydım da şu kadar puan alsaydım sorular şurdan sorulsaydı daha iyi olurdu bik bik bik gibi gibi düşünceler beyninizi alır götürür uykunun da içine eder.
hastalıktır. Bu sınav hakkında konuşmayacağım dersin, yarım saat dayanırsın en fazla.