bugün

rakı içerken farkettiği dü$ünceli bireyin çözemediğidir.
0 kere x sayısı diye dusunuldugunde anlanılabilecek kuralımsı.
mantık yürütememektir.

sıfır, sadece fizikte bir varlıktır. diğer bilim kollarında yokluktur. matematikte de yokluk olduğundan yutan özellikledir. skaler ile sıfırı çarpmak demek, skaler adedince sıfırı birbiriyle toplamak demektir ve sonuç tabiki sıfırdır.

fizikte durum biraz değişir. vektörel işlemlerde sıfır vektörüyle çarpım her zaman sıfır sonucunu vermez. ivme kavramından gidecek olursak, ivmesi sıfır ve ivmesi yok, iki farklı kavramdır. ivmesi sıfır demek, ivmesi vardır ve sıfırdır demektir. ivmesi yok ise, ivmenin değeri yok anlamına gelir. matematik ile fizik bazı kavramlarda kavgaya tutuşurlar böylece.
5 tuborg birayi 0 ile çarpıyorum biralar hala dolapta. benim 0 çalışmıyor zahir ulan mısırlılar icat ettiğiniz matematiğin ben taa...
aslında sıfır bir tane değildir.
yani birden çok sfır çeşidi vardır.
üstüne kitap yazılır.
0 tane 5, 0 olduğu içindir! 0'ın yanındaki sayı hayal ürünüdür bir nevi!!! *
bi kaç çeşir sıdır var dedik ya al bir örnek olsun.

0 / 0 = 1 bir değildir. belirsizdir.

demekki tek bir sıfır yok.

lan pilot tamam. tamam deyin de sussun şu.
sayı düzlemine göre yokluk ya da belirsizlik belirtmesinden dolayıdır. belirsizliktir.
yokluğun büyüklüğünü anlatır. varlardan çok yokluk vardır.
onun içindir ki belirsilik anlatır. sonsuzluk yani.
bir düşünsene yaratılmamış şeylerin sayısı sonsuzdur. yaratılmış şeylerse sonludur yani bir sayı ile ifade edebilisin ama yaratılabilecek şeylerin sayısı, allah ın kudreti kadardır. sonu yoktur.
sifir tane x sayisi sifir yapar.
(bkz: ben aslında yoğum)
sıfır "hiç" ise istediğin kadar hiçin olsun, hiç bir şeyin yoktur.
Bugün şahsımın daha iyi anladığı sorunsal. *
Çünkü sıfırla çarpmak demek "sıfır kere o sayı" demek, yani "sıfır tane o sayıdan". Yani yok işte amk. Sıfır.
sıfırlayamazsan yargılarlar ondandır.