bugün

anlamayanlar için izahlı anlatım.

0=0 ise 0/0 neden 1 değildir. ya matematikte bir hata var ya da birbirinden farklı sıfırlar var.

yani 5-5=0 daki sıfırla 0x5=0 daki sıfır aynı sıfır değil. aynı ise 0/0=1 olmalıydı.

daha da anlamadıysanız capslı anlatacağım. *
sıfırın yutan eleman olduğunu bilmeyen gerizekalıların beyanatıdır..*
finallerde karşımıza çıkan sorunsaldır..neden 0=0dır die düşünür insan..hani şöle sıfırdan bir iki puan çıkarmak mümkün olsa die hayal edilir..
(bkz: taktım olum ben buna)
sorunsal ne yahu (kaynak kişi kisil)
yok = var yada bos = dolu olamayacagina gore , yok = yok , dolu = dolu ve 0=0 gayet olabilir basligidir.****
(bkz: sıfır bölü sıfır belirsizliği)
0=0 totoloji anlamına gelir ki, doğru şeyler yapmışsınız denklemde demektir. fakat bir de şöyle bir sorun var; "sorunsal ne yahu?"
(bkz: bir esittir iki sorunsali) *
0 = 0 dır. bu kabul edilirdir.

0 / 0 = 1 bir değildir. belirsizdir. *

o zaman birine sıfır dediyseniz diğerine başka bişey deyin.
sıfır ın yandan yemişi olabilir.

(bkz: takma kafanı böyle şeylere)
anlamı olmayan anlamsız bir sorunsal. Zaten var olmayan birşeyin eşitini arama olayı insanları olmayan bir beynim mi var soruna yönlendirir. Bir müddet sonra cevabını bulamazlar çünkü artık beyinlerinin olmadıklarını düşünürler. Bunun sonunda şu soru sorulur "beynim olmadan beynimin olmadığını nasıl düşünüyorum" bu olaylardan sonra da beyinsiz kelimesi türemiştir zaten...
(bkz: herseyden bir sorunsal uretmek)
(bkz: başlığa şapka muamelesi yapmak)
(bkz: boş boş işlerle uğraşmak)
0=boş
e üzeri x/x dx integralini cözmeye kalkıştığımızda karşılaşabileceğimiz sonuç. çözümü için (bkz: seri lerin integrali)