bugün

Sanırım bu sene insanlarımızın en gÜzel bahanesidir. Eğer cafedeki yiyecek yerlerdeki sayıya bakıcak olursak insanların '' ay bu sıcakda aç kalmaya dayanamam vallahi'' gerekçesini bol bol kullanıldığı anlaşılır.
oruc tutanları da bılıyoruz.. oruc tutuyorum deyıp gun ıcınde 10 saat boyunca uyuyorlar.
madem gunluk ıslerı aksatacaksa ne anlamı kaldı bu orucun ? hıc tutma ama gorevlerını vs. yap daha iyi.

takılmayalım boyle seylere.
namaz kılmamak ve diğer ibadetler için bahaneler uyduran bünyeden çıkması muhtemel vicdan rahatlatma cümlesi*
cehennemin daha sıcak olduğunu bilmemektir.
gönülsüz gelinliktir.

--spoiler--
oruç tutmamasına her sene yeni sebepler gösteren fabrika çalışanının, "çağımızın mide hastalıkları" kitabı sonunda satışa sunuldu...
--spoiler--
(bkz: yaran zaytung haberleri)
külahım içerde gidip alsana diyesi gelir insanın. bahane aramayın. ha bir sağlık problemi varsa o ayrı.
oruç tutamayan insanların uydurduğu ucuz bahanelerden biridir efendim evinde şort atlet otur sahurdada iç 5 bardak suyu bak bakalım sıcak seni etkiliyomu hem zor şartlarda tutulan orucun sevabıda büyük olur.
Bahane falan değildir. Dün tutayım dedim nasıl susuz kaldıysam yemeğe abandım yediklerimin hepsini çıkardım sofradan kalkmadan az daha midem patlıyordu. Böyle oruç tutmaktansa tutmamak daha iyidir.
Süt çocuklarının bahanesidir. Bize sıcak değil mi? Bahane hep. Evet.
güncel Önemli Başlıklar