bugün

kendi ligini sürekli eleştiren , yerin dibine sokmaya çalışan , yabancı liglerdeki kalitesiz maçları dahi göklere çıkaran kişidir.
ligtvsi olmayan futbolu ntvspordan takip eden taraftardır.
diğer liglerdeki kalitenin türkiye ligindeki kaliteden kat kat üstün olduğunu gören objektif taraftardır.
Haklı taraftardır. Şikeyle maçların belirlenmediğini bilen kazananların hakkıyla kazandığını bilen taraftardır.
Benim o,vurun beni amına koyim.Dsmart spor pakedi ve lig tv abonesiyim.Bundesliga'ya bakıyorsun zemin harika,tribünler tıklım tıklım,seyir zevki yüksek.ingiltere'ye bakıyorsun mücadele tavan yapıyor.Bana patates tarlası gibi sahaları,çirkin futbol oynayan küçük hesap takımlarını,futbolu sömüren kodamanları savunmayın kardeşim.Bir çuval para verdiğim ligde futbol namına bir sik yoksa ne yapayım? Açarım mis gibi Premier League izlerim,rahatsız mıyım lan ben? Ne diye katlanayım bu saçmalığa?
türkiye'de oynanan futbolun sadece sidik yarışı olduğunu bilen taraftardır. ben dahil, herkesin tuttuğu takıma ait aşkı renklere ve armayadır. futbol kimsenin umurunda değildir. metin-ali feyyaz'lı beşiktaş, 1996-2000 arası galatasaray, akabinde 1 sezon fenerbahçe'nin oynadığı futbol haricinde 50 küsür yıldır memlekette futbol mu oynanıyor desenize bana? türkiye'de futbol tanımı, taraftarlar arasında, "nasıl siktik, nasıl geçirdik"ten ibarettir.
türkiye liginin daha iyi olması için eleştirmez direk karalar.
barcelona'nın, real madrid'in oynadığı futbolu görünce ve bu şike iddialarını da görünce, türklerin bir top oyununu bile adam gibi beceremediğini anlamış olan taraftardır. bak şimdi de türk milleti'ni yerin dibine soktum ya.
Türk futbolunu düzelticez ayakları ile her pisliğin üstünü örtmeye calışan yöneticlerin, türk futbolundan soğutduğu taraftardır.
gidip malta ligini öven taraftar ise dövülmelidir. ispanya, ingiltere filansa övdüğü lig, bu adamı eleştiren adam dövülmelidir.
çünkü adam haklı. ispanyada sporting gijonun maçı bile bol gollü ve iki takımın da hücum ağırlıklı oynadığı maç olarak geçiyor. ülkemizde ise katı savunma ve aman gol yemeyelim, rakibi nasıl bozalım anlayışı hakim.
(bkz: yabancı hayranlığı)