bugün

sayın yazar arkadaşlarım bu yazıyı gerçekten içimden gelerek yazıyorum. ihtiyaç duydum yazmaya çünkü zıvanadan çıktık.

bazen entry girersin gerçekten bilgilendirme yaparsın,

bazen rumuzaltı yaparsın,

bazen sağa sola laf atarsın,

nadiren de trolleme yaparsın,

bu nadiren trolleme haftada 1 falan olur o da 3-4 entry yi geçmez. rn fazlası o yani,

başka popisi olan varsa ben bilmem,

ama esas amaç tanım yapmak ve bilgilendirmektir.

ergenlere bir şey demiyorum. oturun dersinizi çalışın, Üniv. mezunu olun eliniz ekmek tutsun ondan sonra ara sıra boş vakitlerde takılın, Üniv. yıllarında da takılınabilir. kişinin kendi tercihi,

ama cinsel içerikli birilerinin çıkıntı veya girinti organları ile acayip fanteziler içeren başlıklar açmayın artık,

evet bende trolledim pisuvar vs kül tablası diye başlık açtım ama her gün yapmıyorum ve ayrıca mizah hepimizin ihtiyacı,

mümkün olduğunca saygılı olmaya çalışıyorum, daga dün bir tanesi çekemedi yine özelden destan yazmış, istediğiniz gibi eleştirin hiç bir lafım yok ama saygılı olun yeter.

genel olarak kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama herkes birey olarak diğerine saygı duymak zorundadır.

birinin sınırı ötekinin sınırı başlayana kadardır ve bu sınır herkes için eşit tahsis edilmiştir.

kürt vs türk başlıkları artık kusmuk gibi gelmeye başladı, piç ingilizlerin 100 yıl önce yapmaya çalıştığını yeniden yapmaya çalışmayın, yemez. hoş bende türküm evet gurur duyuyorum ama kürt arkadaşlarım da var ve hepsini seviyorum çünkü ortak bir geçmişimiz var... ister beğen ister beğenme...

yani demem o ki ırkçı başlık açmayın ama ırkçılık başlığının altına istersen 1000 sayfa yazı yaz.

gelelim moderasyona ve yönetime, hepimiz burada eşit muamele görmek istiyoruz, evet geçenlerde bilisiz adlı yazara küfüt ettim özelden çok zorladı kırmızı çizgilerime dokundu, şimdi geçenlerde adını yazmayalım özelden hakaret etti, bakalım ona da ceza verecek misiniz? dolaylı yoldan olsa da hakaret hakarettir... dik duruşunuzu bi görelim bakalım moderasyon?

evet efendim yukarda yazdığım yazıda yazılı olmayan kurallar diye zikrettiğim şeyler şahsımca olması gerekenlerdir.

ister sev ister sevme ama saygı duy... bunu istiyoruz...

uzattıysan ve can sıktıysam affola,

saygılar sunuyorum azizim...
Yeni gelenlere "hababam sınıfı ahmet" muamelesi yapılır.
(bkz: üşenmemiş yazmış)
moderatörler sevilmez.

mesela bu hiç bir kuralda yazmaz fakat sözlüğün çoğunluğu sevmez moderatörleri.
sözlük içinde ata binmek yasaktır mesela. ama hiçbir yerde bu yasağını yazılı metin olarak göremezsiniz.
Özet geçip kısa bi anlatım tutsaydın daha okunur olabilirdi yarıya kadar okudum sonra bıraktım yazar dostumuz kötü bi yazı yazmamış bilgilendirme yapmış.
zall ile dalga geçilen başlıklar açılabilir ama yine de fazla ileri gidilmez. neme lazımcılık her zaman iyidir.
Resim atanı eksile.
harun abiler her yerde. Onlara karşı dikkatli ol !

görsel
ilk açık oylanan yazar unutulmaz derler. ilk göz ağrısı. Utana sıkıla, tereddüt ede ede, saat çok geç acep ayıp olur mu diye diye.

Ah.