bugün

çok olmamaklar beraber bundan 1 sene evvel şehir dışından gelen arkadaşı krallar gibi karşılayayım dedim. güzelce bir yere oturduk. tıka basa doyduk. 64 lira bir şey ödedik. kimine çok gelmeyebilir ama o anki ekonomik durumumu düşünürsem oldukça cömertlik yapmıştım.
Onu hatırlamıyorum da on dakikada içilen iki adet çaya, 10 tl ödemiştim. O koymuştu...
2400 lira. 3 kişi yedik.

biliyorum sizin 3 aylık maaş demek..
2 kişi 1965 tl.

Suamente çorbası, luisao soslu karides, rumeno salatası, britsnico tatlısı ve 106 yıllık oliver jourre.

Şaka lan şaka. Trilyonerde olsam ekmek arası tavuk yerim.
2011 yılında 430 lira. 7 kişilik hesap. lanet olsun beşiktaş.
kafası hariç 180 tl dir.
Bir arkadaşımın tavsiyesiyle ünlü bi et lokantasına gitmiştik, bu afilli konsepti olanlardan 3 kişi inanmazsınız ama 629 lira ödemiştik. Evet küsüratlı şekilde hesabı kitlemişlerdi.
kahvaltiysa eger oda guzel bir mekansa en fazla 35 tl aksam yemegiyse yine 35 tl. cunku param yok.
Ben bu fiyatlara dana yerim dediğim hesaplardır.
bi' yerden sonrasi mekana odenen para oluyor. turkiye'de belli bi' noktaya kadar cikar da, yurt disinda; bazen oha dedirtecek pozisyonlara ulasiyor. residence kredisini hesaba biramak zorunda kaliyorsunuz.
234,70. Fişi durur hala. Ah Müge nerdesin şimdi?
300 lira.

yer ankara.
tam rakamı hatırlamıyorum, ama herhalde dubai'deki yelken biçimli otelde yediğim akşam yemeği olsa gerek.
8500 tl. hemen heyecanlanmayın ekip yemeği idi.
470 tl civarı bişeydi.

yer: antalya-kaş.

son 2-3 senedir kaş esnafı fena geçiriyor.
50.

Arkadaşlar bi fakir benim galiba. Bu yemeğe verdiğim para yüzünden bi hafta gözüme uyku girmedi bee.
12 liraya 2 tavuk dürüm ve 2 ayran. Arkadaşa ısmarlamıştım. Para üstünü geciktirmişti kasadaki çocuk, herhalde bahşiş bırakacağımı zannetti.
Ilk maaşım ayağına 312 lira.
1800 Turkish lira.
sevgilimle kendin pişir kendin ye de çalışıyorduk. sonra oradan çıktık ikimiz de ve ayrıldık. ardından iddiadan parayı buldum ve tek başıma gittim. başta bonfileler falan geliyordu sonra bana yürüyen bi kız vardı o aradı çağırdım gel diye. ikimiz de öküz gibi doyduk ve kazandığım 800 tl nin 390 tl sini eski patronuma verdim amk.
195 tl.ailemle gitmiştik. 5 kişi.