bugün

(kestiği kafa ile köpekleri besleyen muhalif/#19600932)
işte imanın kimde olacağını bilmeyen bir gerizekalı çağrısı. kime göre gerçek müslüman. hadi neden gerçek müslüman yazdın. ne o ulan fake müslümanlarda mı var.
(bkz: nicki chokoprens olup hilafet istemek)

ibretlik bir çağrıdır.
(bkz: kılıcımı getir kadın)
hilafet osmanlının bilek gücüyle ele geçirdiği bir makamdı. bu günün dünyasında artık olmayan bir makamı abd izin verirse ihya etseniz bile, islam ülkelerini hilafet bayrağı altına toplamanız imkansızdır. akp'nin ortadoğu'da one minüte tarzı çıkışlarla sağladığı sempatiyi, suriye ve libya olaylarında batı yanlısı tutumuyla bir anda berhava ettiğini görmeniz gerekir. araplar, araptır, farsiler de farsi. onalr türklerin elinde olan bir hilafet makamına asla saygı duymazlar ve biat etmezler.

imkansızı hayal edip fikri mastürbasyon yapmak istiyorsanız tabii sizin tercihiniz.

bu arada tarih bilginizi tarafsız kaynaklardan okuyup öğrenip, hurafelerden uzaklaşmanız akıl sağlınıza da yararı olacaktır.
Kendini gercek musluman olarak niteleyen fakat islami kavrayamamis yazarin cagrisidir.
Not: lutfen Bu yaziyi sonuna kadar oku. okumadan bir yargiya varma. En fazla 5 dk ni alir.

Sana islamiyet hakkinda birkac sey soyleyeyim;
1) islamiyet hosgoru dinidir. Sen tutmus islamiyeti kabul etmeyenleri sindirmeye calisacak bir yonetim istiyorsun. Hz. Peygamber kurdugu islam devletinde herkesin dinini yasamasina musaade etmisti. Belki bilmiyorsundur diye soyluyorum, hz. Peygamber zamaninda arap yarimadasinda epeyce hiristiyan, musevi ve putperest yasiyordu.

2) islam devleti yok diyorsun. iran islam cumhuriyeti var. Tamda senin istedigin gibi insanlari sindirerek tum halki islamiyete mecbur birakmistir bu devlet. Hani hosgoru nerede?

3) suriyeli kardeslerimiz gibi islam devleti kuralim diyorsun. Suriyedeki 'mucahid' kardeslerin kendi askerine kursun sıkan haydutlar. Askerini oldurup birde ustune cenazesinden kalbini sokup yiyorlar. Cocuklari canli bomba yapiyorlar. Eger islam devrimi buysa allah kahretsin boyle devrimi.

4) 3-5 capulcu agac icin ortaligi velveleye veriyor diyorsun. Meselenin sadece gezi parki olmadigini sagir sultan bile biliyor ama ben yinede bilmedigini varsayiyorum. Sadece sunu bil yeter. En azindan senin gibi oturdugu yerden saga sola laf yetistirmiyorlar. inandiklari seyler icin harekete geciyorlar. Sende o yurek varsa haydi cık meydanlara. Adil bir devlet kurma pesindeysen hemen arkanda olacagim.

5) sozlukte yazmak gibi sacma sapan isleri birakalim diyorsun. Tamam. Haydi birakalim. Sen neden buradasin o zaman?

6) yan gelip yatiyorsunuz diyorsun. Tamam, diyelimki yatiyoruz(ki ben o lukse sahip degilim. Sen sicacik yataginda yatarken ben hastanede nobet tutuyorum.) sen yatma. Bize ornek ol. Hz. Peygamber islamiyeti ilk olarak en yakinlarina yaymaya calismisti. Basarilida olmustu. Sende ne kadar akraban varsa bu devrim icin orgutle bakalim. Yapmadigindan adim gibi eminim.

Son olarak, cahilsin sevgili din kardesim. Kotu bir niyetin yok ama cahilsin. Lutfen bana ve yazdiklarima sinirlenip kizmadan once biraz dusun. Allaha emanet ol.
''Ulan sen halife misin hilafet çağrısı yapıyorsun dalyarak?'' cevabı verilebilecek çağrıdır. bu işler böyle yürümez din kardeşim. evvela insan kendini düzeltmeli sonra toplumu düzeltmeye kalkmalı. farzları, vacibleri ve sünnetleri yerine getirdiğine tam kanaatin varsa amenna fakat değilse hadi naş. islam en çok böyle şeylerr yüzünden karalanıyor zaten.
(bkz: cihat var dediler geldik)
(bkz: hakiki anzer balı)
(bkz: müslümanlık standartları enstütüsü)
bir meczubun hezeyanı. sen kimsin ki müslümanları hakiki diye ayırıp hilafet çağrısı yapıyorsun embesil. elhamdülillah müslümanım, ama derecesi kimseyi ilgilendirmez.

namaz kılıyorsan, oruç tutuyorsan kime ne!

namaz kılmıyorsam, oruç tutmuyorsam sana ne!
sokayım hilafete. hazır kurulmuşu var oraya gidebilirsiniz.
ben katılırım. bi sağlam güçlü boyun eğmeyenhalife hiç fena olmaz şuanda.
'kalbini yarıp da baktın mı?' sorusuna muhatap olacak yazar başlığı. iman dışarıdan bakılınca anlaşılacak bir mevzu olmadığı için gereksiz bir söz sarfiyatıdır bu. Müslüman olmak ile islam olmak mevzuu daha doğru bir tanımlama olabilir çünkü ayette de böyle geçiyor hatırladığım kadarıyla. bir grup gelip 'biz müslümanız' diyor ancak onların henüz islam oldukları bildiriliyor. gelelim esas mevzuya ki, bu hilafet mevzusudur. hilafet için belli kıstaslar konulmuştur. bunlar; a) her yönüyle adil bir kimse olmak. b)hilafet görevleri içine giren işlerde içtihadda bulunacak derecede ilim sahibi olmak. c) kulak, dil, göz gibi hassalarının sağlam olması, hareket etmede, süratle kalkıp oturmaya engel organ sakatlıklarından uzak ve sağlam olmak. e) amme işlerini idareye halkın sevk ve idaresini anlamaya yarıyan fikir ve bilgiye sahip olmak. f) düşmanla harbe, topluluğu korumaya imkan veren güç ve kuvvete, cesarete sahip olmak. g) soy bakımından kureyşli olmak. kaynak olarak ebul hasan habib el maverdi nin el ahkamus sultaniye kitabına bakabilirsiniz. halifenin tensibi, halifeyi seçme usulleri, veliahd tayini gibi mevzulara da bakabilirsiniz. ancak buradaki mevzu halife olduğunu iddia eden ve bazı kimselerin öyle bellediği Ebubekir bağdadi isimli kişidir. kardeşim sen hangi selahiyetle hilafete aday oldun? hadi oldun seni kim seçti? bu seçmen grubu her yönü ile doğru bilinen adil şahıslar mıdır? Müslümanlar bir tek suriye-ırak coğrafyasında mı ki seni seçtiği söylenen adamlar ekser bu bölgeden? diğer Müslümanlara bırak sormayı, gerçek adını vedahi simanı göstermekten acizsin. belki burnun yok, belki kulağın duymuyor biz bunu nereden bileceğiz de sana biat edeceğiz. ilmin Seyhun-u Ceyhun mu? nereden bileceğiz? sen bırak topluluğu kurtarmayı-korumayı, kendi cismini allahın arzında yürütmeye muktedir değilsin, senin yüzünden ehli sünneti kazıyacaklar o bölgeden. kına yollayım mı? yakarsın vakti gelince. kureyşli olduğunu söylüyorlar, bu konuda bir şey diyemem ancak allah bilir. ama ben bağdadinin seyyid olduğuna inanmıyorum, bu mevzuda yalnız bunu söyleyebilirim. hülasa sizin hilafetiniz kendinizden menkul. hilafet mevzusunda, halife seçimi mevzusunda hulefa-i raşidini örnek gösteripte haklı çıkmak isteyenlere de yanlızca gülüyorum. sevgili peygamberimiz buyurmuş ' hilafet benden sonra 30 senedir, sonra melik-i adud olur' yani ısrarcı emirler,sultanlar. sen içine sine sine bu kelle avcısına, bu ölülere bile mermi sıktıran cahile ki bedir savaşından sonra efendimiz ölülere müsle yapılmamasını emretmiştir,emirül mü'minin diyorsan seni vicdanına terk etmek en doğru hareket olacaktır.
Yavrum Yazdığım kıstaslar en geçerli kıstaslardır, gerçek Kimliğini bile bilmediğin bir adamı, zalimlikte zirve yapmış insanları savunurken bari bu işin âlimlerine Saygın olsun. Alimler bu Hükümleri kuran ve sünnetten vedahi ashabın yöntemlerinden yola çıkarak yazmışlardır. Senin yan sanayi halifeni Müslümanlar'ı bir kez daha katletmek için istihdam ediyorlar Görmüyor musun? Allah kuran da adil olun demiyor mu? Nerde adalet a gözüm? Sanma ki biz Türkiye'de ki sistemi kutsuyoruz ancak Hakkı her mevzuda Söylemek boynumuzun borcudur. Senin halifenin ilmi olsa, Sünnet'e ittibası olsa ölülere müsle yapılmamasını öğütler. Ölmüş adamın Ağzına sigara sokup nete koyuyorlar. Kadınlara, çocuklara, Yaşlılara dokunulmamasını öğütler. Ama durum bu değil. Cahiliyeden bahsetmişken, kalpleri kaskatı olmuş kana Susamış Köpekler gibi insan Öldüren davarlardan korkumuz yok çok şükür. Modern haricilere acıyorum, Allah-resul diyerek pisliğinizi örtemezsiniz. Sizin mü'mine bile tahammülünüz yok nerde kaldı kafirde olsa masum olana olsun.