bugün

eskiden yani yıllar önce (liseye ve üniversiteye giderken) eğlenceli, zevkli olan ama şimdi pek tat alamadığım bir aktivitedir. belki yıllar sonra geri döndüm diye, belki de 27 yaşında olup işe güce karıştığım içindir ama 27 yaşından daha fazla yaşı olan ya da sözlüğe yıllar sonra dönen bir çok yazar vardır. hepsi benim gibi mi hissediyor bilmiyorum ama etkileşim azalmış gibi. bu satırları yazmak ile kişisel bilgisayarımda word kullanmak arasında bir fark göremiyorum. eskiden şu entry seri eksi almış, bunu beğenmişler, şu entry fava alınmış, şu yazar hep aynı şeyleri yazıyor, şu yazarın geleceği parlak gibi kendimce yorumlar yapardım. yazdıklarım dikkat çekerdi, ben yazdım diye değil burada aktif bir etkileşim vardı. şimdi başlıklara bakıyorum, beni çeken bir şey yok. denk gelen nadir başlıklara kendim bir şey yazıyorum, hareket yok. sorun bende mi sözlükte mi diye günlerdir bunu düşünüyorum. sanal bir evrim mi söz konusu? forumlar yerini sözlüğe, sözlükler de yerini sosyal medya uygulamalarına mi bıraktı? facebooktaki kapalı gruplarda yorum yapmak, paylaşım yapmak daha zevk veriyor. sözlüktekiler tanımadığım gibi o gruplardakileri de tanımıyorum ama tanışıyor kaynaşıyoruz. bir zamanlar burada da aynısı oluyordu. şimdi yok, olmuyor. bir bana mı olmuyor? iş yerinde sosyal medya uygulamaları hoş karşılanmadığı için sözlüğe geri dönmeyi tercih ettim. insanlar bayraklar beni karşılasın istemedim. zaten ben kimim ki? ama buradaki benliğim bir hiçliğe dönüşmüş gibi.