bugün

şahsi fikrimce öznel olmakla birlikte insanların birbirlerini ötekileştirmesi,diğerleştirmesi kötü bir durum olmakla birlikte ülkemiz üzerinde oynanan oyunların bir parçası olmaya itiyor insanları bir bakalım
alevi-sünni
türk-kürt
sol-sağ

biz birbirimizi sınıflandırırsak başkası üzerimizde neler yapabilir düşünebiliyormusunuz
tehlikenin farkındamısınız?
"ötekileştirmeye hayır" kampanyasıda başlayabilir.
yazar oldunuz mesajı geldiği andan itibaren katılmış olduğum kampanya.
bir çığ gibi büyümesini dilediğim kampanya.
ilgi görmeyen kampanyadır.
'sözlük' mantığının kavranılması açısından, reklam edilesi kampanyadır.
genel seçime doğru giderken sönük kalmış kampanya.
cehalete bağlı apolitiklikten kaynaklanmaktadır.
en son sözlük yaş ortalamasıyla orantılı durumdur. bebe ne anlar la siyasetten.
sizi gidi fettullah gençliği ey şakirtler size sesleniyorum siyaseti sokakta yapın burası sözlük sözlüğün kelime anlamını bilmeden burda kimseye yazarlık ahkamı kesmeyin ekşidede yazarım incidede bu kadar siyaset görmedim derdiniz nedir şeriat istiyosanız gidin ihl sözlükte yazın sözlük7 de yazın oralar sizin kafanıza daha yatkın olabilir hadi şimdi sizi sanal siyasetciler kaç kere sokağa indiniz siyasetle ilgili kaç kere ?

p.s : a-politik insanın ismide ateş devrim' dir çok şaşırtıcı.
(bkz: sözlüklerin misyonu)
burasının bir sözlük ve fikir, düşünce paylaşma veya edinme yeri olduğunu unutan yazarın başlattığı kampanyadır.
burası sözlük kardeşim. bizim türk insanının doğasında var siyaset-din vs tartışmak. yani duramaz onu illa bir yerde tartışacak. bi de bu sözlük gibi bir platformda yapılıyorsa daha çok zevk alacak bundan.

ama dediğim gibi burası sözlük. facebook'taki "beğen eğlen sende, arkadaşlarına öner" gibi bi sayfa olmadığına göre.. yani asıl tartışmamak biraz apolitik ve tiky gösterir. eğlenceyse eğlence, ciddilikse ciddilik.

herşeyin bir yeri ve zamanı vardır.
siyasetin yeri sözlük değildir ben buna tamamen karşıyım sokakta yap siyasetini ister sağdan ol ister soldan çıtımı çıkartırsam namerdim fakat siyaset din gibi konuların sözlüklere dökülmesine karşıyım bahsettiğiniz özgürlükse ister sözlükte siyaset yaparım ister başlık doldurmuyoruz kampanyası yaparım.
eksi almayı önleyici bir kampanya.
siyaset meydanına çevirmeye kimse meraklı değil ama futbol , sik sok , sevgilimden ayrıldım muhabbetleri, dizi geyikleriyle sınırlı diğer alternetifler .

(bkz: türk kızının çanta tutma şekli)

(bkz: ağlatan eski sevgili rüyaları)

başlıkları da kampanya müellifi yazardan seçmeler.

hele hoy muhabbetin , geyiğin dibine vuran 50 tane sözlük var burayı değiştirmeye çalışmak yerine siyaset yazanın küfür yediği sözlüklerde takılmak daha eğlenceli olacaktır belki de.
ordaki betimlemeleri okusaydın zaten yerli yerince burda bikbik ötmezdin.
siyaseti biz konuşmayacaksak kim konuşacak peki, ötekeleştirmeye hayır mantıklı fakat siyaseti biz sözlükler de konuşmazsa, türkiye'yi mışıl mışıl uykusundan uyandıracak kimse olmaz.