bugün

sözlükten kasıt interaktif sözlükler. hani senin benim yazdığımız. bunu hallettiğimize göre devamına geçelim. bu aslan parçaları o kadar cesurdur ki allah, din hakkındaki güya aşağılayıcı cümlelerini bizim gerçek hayat dediğimiz ama onların sanal yaşam dediği alanda dile getiremezler. sorsan şimdi bunlara; ama bizi döyüyoylay böyle konuşunca, öldüyüyüyoylay diye ağlar. lan dümbük madem bir davaya gönül verdin bari biraz cesur ol. bunlar ergenken anne babaları sahura kaldırır sabah okula gittiklerinde de poz atarlar ne aç kalacam lan sizin gibi mal mıyım der; ama akşam iftardan önce yemek de yiyemez. embesil işte.
bolca bulunur bunlardan. artık biz yobazların bile onların dinsizliğine saygı gösterdiğimiz şu günlerde , bu ateist tayfanın hırçınlaşıp azması , işi sadece islam düşmanlığına götürmesidir. sözlükte müslümanların kutsallarına demediğini bırakmaz. ancak sokakta camiden çıkan insanlara aynı şeyleri kesinlikle söyleyemez. ayrıca ben Türkiyedekilere ateistten ziyade Türk-islam düşmanı devşirmeler diyorum. yanlışta olsa doğru da olsa bu benim tabirim.
sözlükteki her kesimin yaptığı artistliktir bu aslında.

mesela şakirtler, burdan kemalistlere atar tutarlar ama yüz yüze gelince atatürke laf edemezler, çünkü tabular vardır, demokrasi vardır, karakol vardır. haşaa işkence yoktur yanlış anlaşılmasın.

mesela kemalistler, burdan şakirtleri dümdüz ederler ama yüz yüze gelince ya hepimiz inanıyoruz allah birdir, ama işte cemaat kem küm.. çünkü tabular vardır... çünkü hükümet vardır, çünkü ileri demokrasi vardır.

mesela ülkücüler ve türkçüler, kürtlere ve diğer ırklara atar tutarlar ama yüz yüze gelince hepimiz kardeşiz memleket hepimize yeter nidalarını basarlar. çünkü tabular vardır.. çünkü komşuluk vardır, çünkü yüz yüze bakılır.

mesela kürtçüler, türkçülere sallarlar. yüz yüze gelince, merhaba deyip es geçerler. çünkü tabular vardır, demokrasi vardır, karakol vardır. haşa işkence yoktur, diyarbakır cezaevi eğitim kampıdır.

mesela atesitler, dincilere sallarlar ama garipler öyle azdırlar ki , toplumda ki linç psikolojisiyle hareket eden yüzbinler tarafından her an parçalanabilecekleri için seslerini çıkaramamaktadırlar. çünkü tabular vardır, demokrasi vardır, polis vardır, cami vardır..haşa işkence yoktur..

mesela dinciler, atesitleri lanetleyip durular, oysa göz gözü gördüğü vakit allah seni hidayete erdirsin derler.( ama kalabalıkla denk getimesinler cumadan çıkıp adam yakanları gördü bu memleket)

bu durum bir çoğu fraksiyon için geçelidir.