bugün

interaktif sözlük oluşumlarının hepsinde görülen birşeydir bu.. X kişi sözlügü kurar ve kuralları bilmese de,yönetimi bilmese de kendini kral ( admin ) ilan eder. Kral resmiyette "emiru'l-mu'minin" olarak adlandirilir. fakat bu işin resmiyetle hiç bir baglantısı yoktur. sadece cevresinde bulunan bir kaç vezire (mod) görev verir. etrafındaki bir kaç kişi sadrazam ve bir çok yazar bu sadrazamların sol taşşagı olarak ayrılır.(mod ve cevresindeki yalakaları)

kurallar kral tarafından konulur.kral tarafından vezirler ve cariyeler secilir. *

ama artık bu duruma birilerinin dur demesini ve avrupadaki gibi menejerlik sistemine dayalı bir yonetim istiyorum.. sözlüğün sahibi kim olursa olsun takıma yöneten kişiyi sözlükçüler secsin.. hamgimiz sir alex ferguson degilki; hangimiz jose morinho degilki...

dedigim o dur ki; artık mod secimleri yonetimin belirleyecegi alternatif kişilerden birisi olsun ve bunu sözlükçüler belirlesin.. kim sikine takar bu durumu kim yüceltir bilmiyorum ama adil olması için sunulabilecek dha bir cok alternatif düşünce vardır eminim.
(bkz: Demokrasi için ayaklanan yazarlar)

Sözlükte son derece ilkel olan, kast sistemi benzeri bir oluşumun ve sınıf farklılıklarının var oldugu aşikar.

Zall. *
Torpilli moderatörler.
Moderatörler.
Torpilli gammazlar.
Torpilli yazarlar
Gammazlar.
Yazarlar
Torpilli Çaylaklar
Çaylaklar
torpilli silikler *
silikler * * * *

*

Ha bide kankası çok olan ergen yazarlar var. onlar da burjuva sınıfı.