bugün

Kendi açımdan cevaplayacak olursam cevabı hayır olan soru. Ben günlük niyetine kullanıyorum sozlugu. Seneler sonra girip nelerden hoşlandığımı, neler yaptığımı, dusuncelerimi okumak istiyorum mesela. Bu bağlamda boş iş değildir.

Edit: Başlık sahibi kaçmış, başlık bana kaldı.
Her zaman değil. Hatta kime göre neye göre? A ve b kişisi varsa; a kişisinin sadece her şeyi bilirmişcesine ağırca eleştirmek, eylemi sadece küfür etmek,sözlüğü kötü menfaatler amaçlı kullanmak gibi bir gayesi varsa işsiz olması muhtemeldir. Lakin b kişisi, var olan bilgisini paylaşmak, olağan durumlara doğru üsluplu bir dille açıklık getirmek, her an küfür etmek değil de keskin sözleriyle ezip geçmek, kendisi gibi düşünen ya da düşünmeyen insanlarla aynı ortamda farklı fikirler ortaya koymak gibi bir istekte bulunuyorsa o öyle değildir işte..
Her hamlemizde dünyayı kurtarmadığımıza göre sözlükte bulunmak da bir kayıp yada kazanç değil. Ama sen sözlükte dünyayı kurtaran adam gibi takılıp, sivil de bomboşsan o zaman boş iş yazar olmak.
kesinlikle boş iş değildir ama zaman bolluğu isteyen bir iştir. bu zaman bolluğu da üniversite döneminde vardır. mesela ben üniversite döneminde daha çok yazardım şimdi tek tük.