bugün

(#9162463) bu yazıya istinaen açtım.

ya sizi gerçekten anlamıyorum neden olduğunuzdan daha üstün görünme gibi bir çabanız var?

yıllardır içinizde olan birisi olarak tabir i caizse, 'ciğerinizi' bilirim. bir çok kişi, sözlük baskısından kurtulmak için yaptığı şeyleri yapmıyormuş gibi göstermeye çalışıyor. gerek yok kuzum, herkes aynı maskeyi takmış yalancı zaten..

ki yine her ne hikmetse, okan bayülgen e cazi gelmeyen davranışlar sözlük ayzarlarının da kuralı oluyor, çoğunluk olarak. bu kadar aciz, ve samimiyetsiz olmayın.

şimdi adı geçen diziyi sorsam, buna yemin de edebilirim, yorum yapanların hatta günü gününe yapanların yüzde sekseni, 'denk gelmiştim, yoksa ben tv izlemem, her gün kuraklık sorunu ve atom fiziği hakkında konuşuruz, yine elit arkadaşlarla' şeklinde bir karşılık verecektir.

dizi izlemek kötüdür diye söylemiyorum. banane, isterseniz her dizinin müdaimi olun, yarım kiloluk çekirdekler eşliğinde. ama halinize anlam veremiyorum sizin. bende geniş aile yi fırsat buldukça izlerim ve çoğu zamanda gülerim. burası abest değil, elbet, ama sabah akşam tüm dizileri izleyip, tv ye karşı, hassas insan profiliniz beni çileden çıkarıyor.

yalanlar ve samimiyetsiz yaşamlar, en hazetmediğim işler.

çok beğenilen bir kişiyi, herkes beğendi diye beğenmek, ya da çok dalga geçilen bir şeyi çok dalga geçildi diye seninde geçmen bana koyuyor. allaha şükür ateist nüfüzun, çok aşırı olduğu bir ortam değil burası. yoksa oturur allahı taşlardınız.

lan, neden bu kadar kompleks? onu anlamıyorum. ailesinden utanan hep ergen tiki kız havalarındasınız. kendinizi olduğunuzdan üstün göstermeye çalışıyorsunuz. hadi bilmeyen biri olsa, zirvelerdeki düşmüşlüğünüzden geçtim, ya da birebir ilişkilerdeki halinizden, sadece bir yazınız bilke yerine göre sizi ele veriyor, bu ne hal? kimi kandıracaksın?

sigarasız kalmadığın zaman olmadı mı hiç? hadi oldu, en azından tanık olmadın mı? çok görme, türkiye de yaşıyoruz lan hepiniz? darbede en azından hadi bugün kapalıyız yazıyor. böylesi bir ülke işte, çok güçlü olmak zorudna değilsin. ki zaten, imkanının olmaması ya da dizi falan izlemek güçsüzlüğü deliil değil. güçsüz aslı kendisinden sürekli utanan kimsedir, hatta bunu birde, halı altına süpürmeye çalışıp, olduğudan fazla görünmeye çalışmaktır. sen tevazu diye yırtınırken, adam bırak halini, kendisini dahi beğenmeyip, hayatını klişelere karşı şekillendiriyor.

bu zamanda kadar nerdeyse tüm enrtylerimi internet cafe lerden girdim, yerine göre dizi de izliyorum. müjdat gezen in oyunculuğunu bir hiç bulup, ak parti nin her işini olduk olmadık, şeriata bağlamıyorum. dahası yerine göre, hep utandığınız, aşağıladığınız, milliyetçi bir kimliğim var. yani sizin ne kadar pis dediğiniz şeyleri, gönül rahatlığıyla yapıyorum. ve gururla söylüyorum. daha onca şey ilave edilebilir.

bu kadar samimiyetsiz olduğunuz için bende haliyle bu kadar sizlerden utanıyorum.
(bkz: adam çok kızmış beyler)
(bkz: acil 112 yi arayın beyler)
(bkz: fazıl say özentisi)
bir eleştiri olduğunda silinen entrylerin olduğu sözlükten utanmaktır.*
(bkz: olduğu gibi görünmek istemek) *