bugün

bir kereliğine olsun alttan almamak, naz yapıpı şımarıklık yapıp dünyayı yıkıp yine de haklı görünmek. Bir kere olsun haklı olmak.
3yıllık sevgilimden ayrılmak isteyip bir türlü ayrılamamam ve sonu evliliğe gidiyor efendim ben hala şüphelerdeyim.
çıkıp gitmek, unutmak, kafamı boşaltmak.
bazen karşımdakine "seni seviyorum geri zekalı!" diyip bir yumruk atmak sonra ise saçından tutup kafasını duvara vurmak istiyorum.
ramazan ayını ve oruç tutmayı dünya kupası gibi 4 yılda bir yapmak.
sekizinci kata çıkıp, bir sigara içip, ellerimi iki yana açıp hepsine küfür etmek. *
Uyumak.....
10 kızla aynı anda yağmurlu havada deli gibi yüzerken yata çıkıp başımızdan aşşağıya şampanyaları dökmek.
- ingilizce öğrenelim dedik. yolun yarısına geldim ancak bilemediğim sebeplerden dolayı bırakmak zorunda kaldım. ancak bunda amerikan kültür derneği konya şubesi'nin katkısı küçümsenemez. adamlar ingilizce hocası diye derse antropolog sokuyorlardı.

- farsça öğrenelim deddik bir kaç arkadaş. tam o sırada ilahiyat fakültesi'nde çok kıymetli bir hoca farsça dersleri vermeye başlayacakmış. bu bir işaret olmalı diyerek derslere başladık fakat adam farsça dil bilgisi kurallarının türkçe karşılıkları yerine arapça karşılıklarını verince bu da yarıda kaldı.

- kpss'ye çalışalım o zaman dedik.. hatta bunun için bir kaç kere kütüphaneye bile gitmiştik. ancak talihsizlik bu ya vize haftası gelip çattı ve bizim bu çalışmamızda yarıda kaldı.

- ales' e mi çalışsak fikrini ortaya attı biri. fikrin ortaya atılmasının akşamı son ales'in sorularını indirdim sözel bölümün ilk 11 sorusunu çözdüm. 5 doğru 6 yanlış yapınca " he bunlar kolaymış yeaa" dememle bırakmam bir oldu.

- osmanlıca'yı ilerleteyim bari dedim. bir profesörün yanına gittik haftada bir gün. bize işin püf noktalarını göstersin diye ancak yetersiz gelmeye başlayınca haftada 2 gün mü yapsak acaba hocam gibilerinden bir şeyler çıtlatınca koskoca alim bize bir sürü bahane sıraladı ki pişman olduk lan haftada bir gün bile fazla. adamın bir sürü işi gücü var bir de bizi çekiyor. kısacası bu da bu listeye giriş yaptı.

ve saymakla bitmeyecek bir sürü şeydir efendim..
bilgisayarın başına 5 dakikalığına oturup, 5 dakika sonra kalkmak.
diyalizden kurtulup çalışmak.
evi terketmek.
kuzey ve Güney kutbunu yürüyerek aşmak.
uçmak isteyip uçamamak.
Yüzüme gülüp, arkamdan iş çevirdiğini bildiğim sözde arkadaşlarıma bu duygunun nasıl bir şey olduğunu yaşatmak. Gel gör ki o kadar şerefsiz ve alçak olamıyorum. işte bunlar hep insaniyet.
hayyellerde yaşıyorsun sentinel gerçek dünyaya dön her neredeysen... (bkz: #14389507)
#18536646 her kelimesi doğru ve iç çektirici tarzda şeylerdir. büyük bir hüzün zinciridir de aynı zamanda bu atılım ve geri adım atmalar.
kız arkadaşa sahip olmak.
bornozla dışarı çıkmak
ispanyayı gezmek.
bağımlılıklar silsilesinden kurtulmak. bağımlılıktan kurtulmaya bağımlı olmak.
tecavuzcu kesen seri katil olmak.
türkiye de dexter olmak.
1998 yılına dönüp ilk yerleştirmede kazanamadığım üniversite sınavını ek kontenjanla kazanmaya çalışmamak. akışına bırakmak, zorlamamak, seneye denersin demek... ama şuda varki o sene kazanamasaydım birdaha kazanamazdım. demek ki neymiş, neymiş valla bende bilemedim şimdi. neyse bunada şükür.
çalışmadan yaşamak istiyorum akşama kadar maç izleyip midemi birayla doldurmak istiyorum sozluk.