bugün

Mor uykular akrep adam.
canim kankim.
Nickinde karan olan yazarları umit karan gondiklesin.
inananlar daima kazanır.
Bu Kafalardan Çıksak Diyorum
Çıksak Ya Bu Şehirden.
çok sık değişen ruh hâlimden, bu hâl yüzünden aldığım saçma kararların bedellerini ödemekten, dibe batıp tekrar yüzeye çıkmaya çalışmaktan yoruldum.
yani çok bunalmakla beraber, bunalmaya alışmışken, acaba diyorum bunalmak fln bunuyor muyum amk?

bulup da bunamak ne demek?
hıfff kafamda deli sorular
artık zaman da geçirilemiyor bu sözlükte. büyük sıkıntı.
rahatım ,mutluyum ,huzurluyum .
Bilmen neyli kiz, bilmen soyle yapan kiz gibi basliklarini acanlara ana avrat sovmek istiyorum.
Bıktım.
bugün ilkokul fotoğraflarına bakıyordum. sonra aklıma sınıf öğretmenimizin bize hazırlattığı anı defteri geldi. ne zamandır bakmıyordum. başladım ezbere bildiğim cümleleri tekrar okumaya. herkes kendisini,sınıftaki komik olayları anlatmış. şiir yazanlar, bilimsel bir şeyler yazanlar da vardı.
(o yaşta ben beden derslerini iple çekerdim,adamlar bilimsel araştırmaları inceliyorlarmış.)
neyse ipek isimli arkadaşın yazdıklarını okumaya başladım. ipek sınıftaki en unutamadığım kişiydi. hoca genelde kızlardan en çok ona kızar,saçını falan çekerdi ama kız farklıydı.
bizden farklı olduğunu ilk şu gün şu yaşananla anlamıştım.

birinci sınıfta harfleri falan yazıyoruz işte. sayfalar ilerliyor. ikinci üçüncü sayfaya geçtik yazıyoruz. öğretmen de sıraların arasında dolaşıyor. kontrol ediyor. geldi ipeğin yanına. kızım sen niye sadece şuan tahtada olanları yazdın,diğerleri nerede diye kızmaya başladı. ipek şaşkın bir şekilde öğretmenim siz tahtayı sildiğinizde bende defterdekileri siliyorum demez mi. herkes gülüyor,
öğretmen kızıyor falan ama farklı bir kafaydı. sınıftaki tek böyle düşünen kişi oydu. sisteme hemen ayak uyduramamış kişiydi. ne güzeldi.
şimdi evli. o tahtadaki her şeyi yazanlar okuyacağım diye didinip duruyor. o zamanlarda bizden farklı olacağı belliydi. kocasıyla tanıştım birkaç gün önce. şanslısın dedim farklı bakış açısı olan bir eşin var. gururlandı tabi o da. çok seviyorlar birbirlerini ve bebekleri oldu onu büyütüyorlar şu sıralar. teyzesi biraz hastayız diyor ipek. o da artık sisteme ayak uydurmuş yani.

sözlük o değilde ben o günleri fena özlemişim. tenefüse çıkmaları, basketbol maçlarını, sınıflar arası kavgaları..

sınıf şarkımız bile vardı be.
https://www.youtube.com/watch?v=DcaaDWnN4xs

kısaca sözlük büyüdük aniden.
aga cinayet var.
değerli abim, başlığın sahibi senmişsin. umarım gittiğin yerde de burada yaptığın gibi sürekli gülüyorsundur. oradan bana bakıp '' lan sebastian, kaygılandığın şeyler gelip geçici. doğruluk ve düşler için yaşa. zamanın kıymetini bil, seni sevenleri üzme ve daima gül '' diyorsundur. huzur içinde uyu güzel insan.

(bkz: damdaki deli)
Gökkuşaklarını severim,güneşi de öyle, sahil kenarında gün batımıyla birlikte esen meltemin getirdiği tatlı denizin kokusunu,yürümeyi sahil kenarında ve seyretmeyi insanları yürürken ;
Severim gece yolculuklarında cam kenarından yol kenarındaki insanların evlerine bakıp o hayatlar hakkında hayaller kurmayı,yorumlar getirmeyi kendimce.Resim yapmayı da severim mesela,tiner ve boya kokusunun arasında kaybolmayı,tuvalle boyalarla dans edercesine savaşmayı.Çok fazla severim anlayacağınız,kendimi sevmediğim kadar.Bunları niye mi söyledim? bilmiyorum, belki düşününce siz de seversiniz diyedir.
Senin ta aq.
Ne diyebilirim ki?
merhaba;
öncelikle şunu söylemeliyim beni bilen bilir. hiç bir zaman birisiyle bir şey yaşadıktan sonra arkadaşlarıma dönüpte "bir daha onunla konuşmayacak, görüşmeyeceksin" diyen bir insan olmadım. ama bir şeyler bittikten sonra çevremde ki insanların özellikle yakınlarımın buna saygı duymasını beklerim. ama maalesef insanlar arzu ettiğimiz kadar saygılı olamıyorlar bazen.
son beş yıldır her daim yanımda olan insan bugün gelmiş beni salak yerine koyarak maniple etmeye çalışmış, saçma sapan insanlarla takılıp kabul edemeyeceğim şeyler yapmış ve dönüp "psikolojik problemlerim var, bana zaman tanı diyor.". insanların karşıma geçipte sürekli bu bahanelere sığınmalarından artık gına geldi. keşke yaptıkları ve yaşattıkları şeylerle yüzleşebilecek kadar doğru olsalar. hayatında en büyük derdi sevgilisinden ayrılmak olan insanlardan "psikolojik problemlerim var" lafını duymak komik geliyor. gerçi bahsettiğim kişi bu kadar basit değil. yaklaşık bir ay yada daha fazla bir süre önce kendimden tiksinmeme neden olan bir konuşma yaptık kendisiyle. arkadaşlığımızı zedelediğini ve kırıldığımı söyledim ve evimi otel gibi kullandığı için anahtarımı aldım. bana her şeyi yoluna koymaya çalışacağını, üzgün olduğunu vs bir sürü şey sıraladı. bende her zaman olduğu gibi inanmayı arzu ettim. hayatıma kısa sürede giren ve çıkan biriyle tanıştırmıştım o sırada. aramızda olanları anlattıktan sonra bu durumdan ve o adamdan hoşlanmadığını söylemişti. fakat ne oldu ne bittiyse ben ev anahtarını aldığım o konuşmayı yaptıktan sonra bu ikisi ayrılmaz oldular. daha önce de söylediğim gibi umurumda olan kısım birlikte geçirdikleri zaman yada birbirlerini maddi, manevi kullanmaları değil. ben bu adamdan uzaklaşıp, unutmaya çalışıp, üzüntümü hafifletmeye çalışırken yıllarca aynı evde yaşadığım arkadaşım sanki inat gibi, gözüme sokmaya çalışır gibi sosyal medyadan fotoğraflarını, videolarını paylaşıyor. benimse tek arzum her şeyden uzaklaşıp bir şeyleri yoluna koymaya çalışmak.
yalnız anlatmak iyi geldi.
aylardır aradığın ilişkiyi bulup hala hornet kullanıp bir de 'ilişkisi var' yazabilecek midede biri miydin sen yav? böğaaaaakkk.
yeni insanlarla tanışmayı seviyorum ama kendim gibi olmadıklarını gördükçe soğuyorum .
Hayalkırıklığı yaratan çok insan oldu bu sene. Umarım toplarlar kendilerini.
Annemin yokluğunu hissettiğim saatlere girmeden hemen uyumalıyım biraz daha dişimi sıkarsam yanına gelmem için çabuk geçer belki zaman.
burda insan çok ama adam az .
Ben öldüğümde kimler gerçekten üzülecek? Beni kimler hatırlayacak? Gerçekten merak ediyorum. Kim bu derece sevebilir ki beni ? Diyelim sevdi neden belli etmiyor. Ölmekten korkmuyorum lâkin bencilce arkadaşlarım arkamdan üzülsün istiyorum. Bu beni kötü biri yapar mı ? Olur da gelecekte bunu okuyan olursa selam olsun ona.
Çenesi düşük kızlardan illallah!
güncel Önemli Başlıklar