bugün

Çocukken gördüğüm bir rüya. Looney tunes karakterleri ile şato benzeri bir yerde oyun oynadığımı görmüştüm.
Sylvester, coyote, road runner, bugs bunny, sam, duffy duck, tweety vs. hepsi oradaydı. Aynı rüyayı tekrar görmek, onlarla daha uzun süre oyanamak çok istedim, ama bir daha o rüyayı görmedim.
dün değil dünden önceki gün rüyamda kimi görsem beğenirsiniz?

Monica lewinsky.

resmen şaka gibi! hatta sözlükten bir dostuma da anlattım, o Monica bellucci sanmış. keşke o olsa! elinden akıllı telefonu düşürmeyen şimdinin ergenleri bu kadını elbette bilmez ama yani bende unutmuştum sonuçta. hillary Clinton'un rüyasına girip kabusları olması gerekirken yanlışlıkla benimkine girdi sanırım.

böyle giriyorum bir çiftlik evi gibi açıyorum kapıyı. Amerikan mutfak. gerçi arkama da bakmıyorum salon mu var göremedim. bulaşık yıkıyor Monica, üzerinde önlük var net hatırlıyorum, tamamı değil ama kenarları kırmızı puantiyeli.

mutfağın ortasında masa var ama bir hayli yüksek. bar taburesi, oturuyorum ona. elinde kupanın içinde siyah bir sıvıyla geliyor Monica yanıma. sanırım kahve var, bilmiyorum. o da oturuyor tabureye.

ona bakıyorum ama o hiç bana bakmıyor. kafasını yana çevirmiş, eli çenesinde yere bakıyor.

"neyin var" diye soruyorum. üstelik bunu Türkçe soruyorum.

bir mimik beliriyor suratında, sanki "bilmem ki" der gibi...

ardından bir hışımla çıkartıyorum birader lööök diye ağzına ve... şaka şaka! öyle bir şey yok. mimikten sonra uyandım.

o değil de geçen seçimde cumhuriyetçiler bu karıyı habire medyaya servis edip Hillary Clinton'a ecel terleri döktürmüşlerdi....
Zeytin ağacı.
Evvel ezelden beridir kendilerini çok severim.
Gerçek hayatta olmasını istediğim şeyleri gördüğümde çok seviniyorum. işte diyorum başardım, dileklerim gerçek oldu artık mutlu kalacağım. Sonra uyanıyorum. Zaferim sahteymiş, mutluluğum bir rüyalıkmış onu anlıyorum.
Bi ara doutzen kroes'i görmüştüm. Sağlık meslek lisesinden mezun olmuştu. Annem kısır gününde görmüş , kendisini çok beğenmiş ve bana ayarlamaya çalışıyordu. Ben başta görücü usulüne karşı çıksam da doutzen'i görünce fikirlerim değişmişti.
çok güzeldi ya çok, anlatılmaz görülür yani.